Боротися із пожежами, як у Німеччині, - Полтавщина переймає європейський досвід

Боротися із пожежами, як у Німеччині, - Полтавщина переймає європейський досвід. У рамках пілотного проекту кілька територіальних громад узяли на себе зобов'язання створити добровільні протипожежні дружини. Допомогти їм приїхали експерти з Німеччини.

/Вітаємо вас знову на нашій щирій полтавській землі.../

Із німецькою установою з міжнародного співробітництва GIZ керівництво області зустрічається не вперше. Полтавщина поки єдина в Україні відважилася на створення добровільних пожежних груп. Дві громади - Білоцерківська та Шишацька уже почали над цим працювати. Міжнародний експерт пан Штефан Дрегер та заступник керівника проекту незабаром відвідають Шишаки та Білоцерківку, а поки - за круглим столом із очільниками області обговорюють умови співпраці. Скільки фінансової допомоги потрібно, які навчання слід пройти та яка роль у таких змінах належить Державній службі з надзвичайних ситуацій.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
До кінця року ми пройдемо весь теоретичний шлях, створимо дорожню карту по реалізації і сподіваємося, що наступного року ми будем мати дві сучасні пожежні частини./

Скільки грошей має виділити німецька сторона на реалізацію проекту - поки підраховують. На батьківщині Штефана Дрегера про пожежну безпеку дбають місцеві громади. Їх не фінансує держава, зате підтримує місцеве самоврядування. Чи приживеться європейська модель в Україні - покаже час.

 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію