На Україну насувається інфекційна загроза

На Україну насувається інфекційна загроза. Щоправда це лише стосується великої рогатої худоби. Ветеринари б'ють на сполох, оскільки в сусідніх країнах вже активно шириться недуга під назвою нодулярний дерматит. Як проявляється хвороба та чи можна врятувати тварин - дивіться у нашому сюжеті.

Нодулярний дерматит - така назва вірусу, який насувається на Україну. Він вражає велику рогату худобу, розповідає керівник Держпродспоживслужби Полтавщини Юрій Оленіч. У нашій країні поки що випадків не зареєстровано.

/Юрій Оленіч, в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби у Полт.обл.
Проявляється спочатку бугорками на поверхні шкіри, потім утворюються язви, травмує шкіру, тварина худне. Виникає лихоманка. Зменшується якість продукції і тварина може гинути./

Проти нодулярного дерматиту існує вакцина. Вона виробляється в Ізраїлі і Намібії. В Україні ж, говорить Юрій Оленіч, препарати вже закуплені. Зараз проходять випробування. Та крім вакцинації необхідно не забувати і про елементарну профілактику - боротися з мухами та комарями, застосовувати дезбар’єри, якнайдалі від ферм організовувати вивезення відходів. Нині ж Держпродспоживслужбою, продовжує Юрій Оленіч, вже заборонено ввозити худобу з декількох сусідніх держав.

/Юрій Оленіч, в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби у Полт.обл.
Заборонено ввозити худобу з прибалтійських держав, бо там вирує ця хвороба, з Російської Федерації, Казахстану, Вірменії і Азербайджану, тобто нас оточує ще одна проблема, з якою нам в майбутньому прийдеться боротися./

Та, крім інфекційних, лікарі радять не забувати і про інші хвороби корів. Найчастіше серед них зустрічаються мастити - тобто запалення молочної залози. Найбільше небезпеку становлять приховані форми маститу, які не виявляються клінічно і погіршують якість молока. Також з незаразних хвороб фахівці виділяють патологію кінцівок. Під час такої недуги фермери недоотримують 4-5 кілограмів молока. Це призводить до значних збитків серед власників худоби.

/Борис Киричко, завідувач кафедри хірургії та акушерства ПДАА
Для прикладу я хотів би продемонструвати копитце нормальної здорової тварини. Ось якої воно форми. І коли відбувається надмірне розростання копитцевого рогу. Візуально це добре видно. На розрізі, коли ми подивимося, що відбувається дислокація копитцевої кістки./

Плюс ветеринари відзначають проблему кормового травматизму. Ось всі ці предмети дістають зі шлунків корів. Чотири набори з чотирьох різних тварин. Округлі предмети - не такі небезпезні як продовгуваті, оскільки останні можуть мігрувати по всьому організму тварини і призводити до травмування. Аби цього уникнути, необхідно вчасно проводити профілактику та обробку ветеринарно-санітарними методами.

 

Стрічка новин