У Полтаві розбили п'ять дошок, встановлених на честь загиблих атовців

Боротьба «русского мира» проти української ідеї. У Полтаві у ніч з суботи на неділю розбили 5 дошок, встановлених на честь загиблих атовців. Це вже другий прецедент за останні кілька місяців. Сотні обурених полтавців у понеділок зранку прийшли під стіни обласної поліції, вимагати відповідей: коли це закінчиться та чи будуть покарані винні. Адже з часу першого випадку про зрушення у розслідуванні громадськості не відомо.

Меморіальну дошку полтавцю, загиблому в АТО, Олександру Мочалову на фасаді 38 школи встановили у березні цьогоріч. За два місяці її розбили невідомі. 15 липня поновлену пам'ятку відкрили заново. Та ось знову лишились тільки квіти - у ніч з 10 на 11 вересня у Полтаві розтрощили 5 дошок українським захисникам. Одну на фасаді педуніверситету, чотири - на школах.

/Марія Боняківська, донька загиблого Валерія Боняківського
Як при камері відеонагляду можна було допустити, щоб дошку розбили вщент? На маленькі друзочки - по 3-5 сантиметрів? Це ж били не один раз. Вона каже: там видно: підійшов силует, дістав молотка з карману. Це ж треба було перелізти через паркан, який вищий за мене. У цей час за камерою нагляду мав дивитись охоронець. Він займався невідомо чим. Чи спав? І кажуть: як він міг почути, коли б'ють дошку?/

Обурені полтавці - і родичі загиблих, і друзі, вирушають до поліцейських на мирний мітинг.

/Вадим Ямщиков, голова ГО «Асоціація ветеранів та учасників АТО Полтавщини»
Реакції - нуль. Треба працювати на випередження. Ми, як ініціативна група, поставимо ще одну, дві, три... Але це не вирішує питання, якщо ці не будуть покарані. Це не вперше. І пам'ятник Мазепі обливали, і графіті-меморіал Небесній Сотні - не раз, не два і не тричі./

Люди кажуть: безкарність і мовчання породжують нові злочини.

/Тетяна Горячевська, мати загиблого Олександра Горячевського
Перший раз розбили - все так тихесенько-тихесенько. Нікому, нічого і не розслідували. Другий раз розбили - аналогічно. Тепер всі обнагліли і пішли громити масово, регулярно, не криючись.. Це спланована акція. Хуліган випив пива, побачив вітрину - розбив і пішов собі спати. ))

Полтавці вважають, що це просто вандалізм, а боротьба проти української ідеї.

Правоохоронців натовп з сотень полтавців зустрічає негативно.

/«Ганьба Ганьба!»/

/Олександр Терела, начальник Полтавського відділу ГУ НП в Полтавській області
- Що нами зроблено? Створена міжвідомча група, до якої включено УСБУ і управління Національної поліції. Створена вона вчора.
- Так скільки вже били ці дошки?
- Почекайте, та інформація, яка мається в головному управління Національної поліції і Служби безпеки України, на загал я її зараз сказати не можу./

Правоохоронці просять провести відеонагляд, встановити освітлення біля дошок і активізувати роботу охоронців у закладах. Та у мітингуючих - емоції тільки наростають.

/- Ви дарма їсте хліб! І ви повинні за власні гроші відновити те!
- Ви не знаєте, як наші серця болять, коли ми їх поховали, а тепер просто над їх пам'яттю знущаються. Ви не перед депутатами, ви перед матерями - ось, дайте їм слово, коли це закінчиться?
- Я даю слово, що дані особи будуть вирахувані і притягнуті до кримінальної відповідальності./

Усе, про що говорять у поліції - це замовний злочин, що заздалегідь готувався. Нині відкрите провадження за статтею хуліганства. Коли з'ясують мотиви - її обіцяють змінити на суворішу. Крім того, запевняють, що ще після першого випадку до міста направили листи з проханням встановити камери відеоспостереження.
Згодом до людей виходить й очільник обласної Нацполіції.

/Олег Бех, начальник ГУ НП в Полтавській області
Проводяться слідчі та оперативні заходи. Ми зробимо все необхідне, щоб дану особу встановили. Та ж особа, буде все це дивитись, читати, тому ми не можемо надати їй можливості знати, що ми робимо. Ви можете до мене зараз піти і ми більш детально поспілкуємося, що робиться./

Матері загиблих із мітингу попрямували на прийом до очільника Нацполіції. Громадськість вимагає оголосити результати уже за тиждень, утім правоохоронці термінів не дають.

 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію