Полтавці відзначили День танкіста

У неділю полтавці вшановували нинішніх захисників та військових, які вже на заслуженому відпочинку. У місті відзначили День танкістів. Свято традиційно о цій порі відзначали ще за радянських часів. В Україні його офіційно впровадили у 97-ому. А ще за 17 років  держава отримала сучасних героїв, яким нині доводиться захищати Батьківщину.

Танкістом Олександра Вікторовича, батька двох дітей, зробила війна на Сході власної країни.

/Олександр Маслак, командир відділення середніх танків
- В армії був строковиком. Сапер. Призвали мене у 2014-му, був зв'язківець. А потім - командир відділення середніх танків.
- Чи важко це було?
- Нелегко. Підказували, допомагали. Командир багато дуже зробив. Балинський, у нас такий був командир, дуже багато зробив для нас. Майже з нуля підняв наш дивізіон./

11 місяців у зоні АТО. При цьому умов фактично не було ніяких, зараз розповідає Олександр. Говорить не багато, але усміхається.

/Олександр Маслак, командир відділення середніх танків
Ліс. Поле. Зима. Холод. Бруд. Знаходили, робили, ремонтували, волонтери допомагали. Ото так./

Як учасник АТО він має нагороди, усі їх носить із гордістю. Хоч і вперше прийшов відзначати День танкіста. Тут отримує і наступне звання - сержанта.
Свято у неділю відзначають біля славнозвісного Т-34. Відзначають грамотами усіх, хто служив у цих військах - давно, чи останні два роки. Загалом в Полтавській області, за цифрами з обліку у військкоматі, - 2 тисячі танкістів.

/Едуард Бородай, заступник військового комісара Полтавського ОВК
Серед учасників АТО - 500-600. Не менше. Проходять збори резервістів у 72-й окремій механізованій бригаді. І в 95 бригаді ВДВ, де також багато танкістів. І зараз у 5 бригадах механізованих по всій Україні відмобілізовується більше тисячі резервістів у кожній. І проходять бригадні тактичні навчання./

А ось цей чоловік із позивним «Дід» щойно, зранку повернувася зі Сходу, де вітали танкістів - і традиційно, і своєрідно.

/Іван Данилевський, волонтер ГО «Полтавська громада разом»
Давали концерт. Вони із задоволенням слухали. Привезли їм подарунки. Подарували прилад нічного бачення. Вони обіймали, цілували. Вони з піднесеним настроєм відзначають свято, бо це їх професійне свято. І вони кажуть: твердо будемо стояти, як наша броня./

 

Стрічка новин