Патрульні разом з незрячими пішоходами провели експеримент

Патрульні поліцейські разом з незрячими пішоходами провели експеримент, у ході якого перевіряли як реагують водії під час зустрічі людини з піднятою білою тростиною. Цей сигнал має означати, що керманич зобов'язаний пропустити незрячого пішохода. Що показав такий своєрідний рейд - дивіться у нашому сюжеті.

Незрячі і слабозрячі люди скаржаться поліції, що полтавські водії ігнорують правила і не пропускають їх на пішохідних переходах, а маршрутчики взагалі стають на зупинках у шахматному порядку, відтак перейти дорогу чи сісти в автобус надзвичайно складно.

/Наталія Темник Станіслав Бистрицький, незрячі пішоходи
- По провулку Токарному зовсім немає тротуара, машини ставлять де завгодно. Я щоразу, коли йду з тростиною, натикаюся на ці машини. Часто буває, що зачіпають дзеркалами по руках, сигналять, куди тікати - хтозна.
- Стоїмо на зупинці, під'їжджає маршрутка і стає посеред зупинки. Зупинка дуже довга там. За нею стоїть 20-ка і ще одна маршрутка. Чекають чи поїде чи не поїде. І ми теж не знаємо як. Нам не видно, чи люди виходять з того автобуса чи ні, чи відчинив двері чи не відчинив./

Плюс дорожня інфраструктура не пристосована для людей з інвалідністю.

/Марина Бабець, голова правління Полт. обл. осередку «Генерація успішної дії»
Немає тактильних зебр, немає попереджувальної тактильної плитки, яка б попереджала зовсім незрячу людину, що скоро будуть перешкоди у вигляді дороги.))

У зв'язку з цим патрульні разом з представниками осередку людей з інвалідністю по зору «Генерації успішної дії» провели своєрідний експеримент серед водіїв на знання та дотримання Правил. Якщо людина підняла свою білу тростину, водій повинен зупинитися незалежно від того, який горить сигнал світлофору.

/Роман Вільмовський, інспектор патрульної поліції м.Полтава
На жаль, дуже часто ці тростини у них вибивають і пішоходів збивають. Тобто водії чи не знають, чи не реагують на такі жести. За це передбачене мінімальна відповідальність 255 гривень./

Саме на стільки схуднув гаманець ось цієї дівчини, яка не пропустила сліпого пішохода. Їй патрульні винесли постанову. Та не лише водії порушують Правила, пішоходи, які пербігають на червоне світло теж повинні сплати штраф. Про це їм нагадувала четвертокласниця Марія, яка спільно з копами хоче зробити дорогу до школи безпечною.

/Марія Білоус, школярка
Треба переходити на зелене світло. Навіть, коли зелене світло горить, то потрібно подивитися вправо і вліво, щоб переконатися чи не їде машина./

Патрульні ж констатують: люди настільки нетерплячі, що ігнорують декілька секунд червоного кольору. Але саме вони можуть стати причиною фатальних наслідків.

/Марина Зінюха, інспектор патрульної поліції м.Полтава
Виходить так, що діти краще знають, ніж дорослі громадяни, як потрібно себе поводити на дорозі і на яке світло потрібно переходити через дорогу./

Пішоходів цього дня не штрафували, а попередили про можливе покарання - грошове стягнення у розмірі 51 гривні.

 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію