У Полтаві обговорювали україно-литовський проект з реформування сектору психосоціальної реабілітації

У Полтаві обговорювали україно-литовський проект з реформування сектору психосоціальної реабілітації. Значну увагу у ньому приділятимуть учасникам АТО. У якості партнерів уряд Литви обрав Полтавську та Дніпропетровську області. Як лікують психічнохворих у Литві та що буде у перспективі в нашому регіоні, дивіться у наступному сюжеті.

На Полтавщині у березні 15-го року розпочалася україно-литовська співпраця у системі психосоціальної реабілітації учасників АТО. Секрет литовців, розповідають місцеві фахівці, які вже встигли ознайомитися з медичними досягненнями прибалтійських колег, полягає у комплексному підході. Після сильного стресу до життя людину повертають одразу декілька спеціалістів.

/Наталія Супруненко, практичний психолог Полт.обл.психіатричної лікарні
В першу чергу це дуже доступна допомога, яка опиняється в центрі психічного здоров'я, які розташовані практично в кожному маленькому районному центрі. Людина може прийти, відчувши щось не так в своєму настрої, самопочутті чи реакції на зовнішнє середовище./

Делегацією Литви спільно з представниками Департаменту охорони здоров'я було обговорено етапи реформування психіатричної допомоги. На сьогодні вже створено 4 кризових Центри по наданню психолого-психіатричної допомоги на зразок литовських. Далі - плани масштабніші. Планують так спрацювати, щоб першими допомогу хворим надавали сімейні лікарі.

/Віталій Закладний, головний позаштатний психіатр Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Максимально наближені до пацієнта, до хворого. Вони будуть проводити профілактику, раннє виявлення, диспансерізацію, те, що робили диспансери або сімейні лікарі. У випадку необхідності направляють на консультацію до фахівців на вторинний рівень. Це будуть лікарні./

Вже цього місяця група полтавських фахівців поїде до Литви, де пройдуть навчання щодо сучасних методів діагностики, лікування та реабілітації психічнохворих.

 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію