Держслужбовців вчать допомагати постраждалим від торгівлі людьми

Держслужбовців вчать допомагати постраждалим від торгівлі людьми. Чотири роки тому в Україні законодавчо визначили, як держава має допомагати таким особам. Утім, працівники профільних відділів, мало обізнані і задіяні у цій роботі. Виправляти ситуацію нині взялася Міжнародна організація з міграції та партнерські благодійні організації.

Цього року у Полтавській області виявили 7 осіб, які постраждали від насильства. Таких високих показників ідентифікації, кажуть фахівці, не було ніколи.

/Роман Дрозд, заступник виконавчого директора БО «Світло надії»
6 випадків - це трудова експлуатація. Основним партнером у розробці і виявленні цих випадків був відділ по боротьбі з торгівлею людьми. Останній випадок був виявлений - сексуальна експлуатація, місяць тому у Полтаві під час проведення акції. До нас підійшла дівчина, каже: я прочитала, я підхожу під ці критерії./

Допомога таким постраждалим раніше надавалась тільки громадськими організаціями. Чотири роки тому в Україні змінили законодавство і ввели національний механізм взаємодії, який передбачає допомогу жертвам насилля за державні ресурси.

/Вікторія Мазуренко, працює у Програмі протидії торгівлі людьми Міжнародної організації з міграції
Особи, які постраждали від торгівлі людьми, мають право на безкоштовну соціальну, юридичну, психологічну допомогу. Мають право на одноразову матеріальну допомогу, медичну допомогу від держави. І, відповідно, ті ресурси, які має держава, не завжди їх достатньо. Тоді включається міжнародна громадськість./

Впровадженням цього у життя нині займається Міжнародна організація з міграції. Іншими словами, вони активізують держслужбовців: навчають їх та посилюють координацію служб.
Однією із проблем у допомозі постраждалим від насилля називають плинність кадрів. Благодійники навчали держслужбовців і до цього. Але через невелику зарплатню, ті швидко йдуть з роботи.

/Роман Дрозд, заступник виконавчого директора БО «Світло надії»
Ми пішли далі. Ми визначаємо державних службовців, які працюють за національним механізмом взаємодії, таким чином, щоб кожен із них, хто пройде навчання, зміг провести навчання для свого відділу. І навіть якщо хтось змінить роботу, у відділі будуть мати фахівців./

В Україні з 91 року 160 тисяч осіб постраждали від торгівлі людьми. У Міжнародній організації з міграції говорять, що допомогли за цей час 12 тисячам осіб.

 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію