Волонтери Полтавського батальйону небайдужих здали 240 мішків пластикових кришок

Волонтери Полтавського батальйону небайдужих здали 240 мішків пластикових кришок. Їх до Свято-Успенського собору полтавці зносили протягом останніх шести місяців. За кришки виручили 10 з половиною тисяч гривень. Ці кошти благодійники перерахують на лікування поранених в АТО бійців.

1,5 тонни кришок за півроку назбирали полтавці разом з волонтерами Батальйону небайдужих. Усі вони ось в цих мішках біля Свято-Успенського собору. Спочатку їх важать, а потім закидають у причепи. Одного виявилося замало, помістилася лише тонна. Тому довантажують другий. До збирання кришок, розповідають волонтери, долучалися як окремі полтавці, так і цілі організації.

/Олександра Сиротенко, волонтер Полтавського Батальйону Небайдужих
Нам дуже багато приносять зі шкіл і дитячих садочків. Дуже зворушливо, коли я бачу, як маленька дітвора бігає і думаю, що вони там колупаються в землі, потім вони приносять в пакетах кришки. Тобто вони ці кришки видобувають./

Ось одна з пляшок, наповнена кришками, яку принесли з дитячого садка. Крім матеріальної вигоди, переконаний учасник АТО Юрій Сванідзе, це заняття повинне приносити ще й духовне задоволення.

/Юрій Сванідзе, учасник АТО
Це дуже важливо, кожна свідома людина повинна щось робити в цьому світі. Байдуже, чи це кришечки чи це щось інше. Головне, щоб вона не сиділа на місці і щось робила на користь країни. Це головне./

Зусилля полтавців трансформувалися в кошти, тішаться волонтери. З минулого разу ціна зросла приблизно на гривню. Приймають по 7,50 за кілограм. Всі гроші підуть на лікування бійців. Далі ці кришки повезуть до Черкас, аби переробити на заводі.

/Олександр Сиротенко, волонтер Полтавського Батальйону Небайдужих
Якщо уявити, яка кількість цих кришок та якби кожен уявив, що він викидає, а в сукупності це велика купа непотребу і вона залишиться в землі, то дуже благородна ціль збирати і здавати їх на вторсировину./

Період розпаду пластику в природі 400 років. Ще рік тому ось ці 240 мішків кришок пішли б не на благодійність, а були б простим сміттям, розкиданим по Полтаві. Відтак волонтери та екологи закликають і надалі зносити кришки до Свято-Успенського собору. Акція не припиняється.

 

Стрічка новин