Нам не треба багато – полтавські бізнесмени зізнаються, як тримаються на плаву

18 років українському бізнесу. Рівно стільки в Україні офіційно відзначають День підприємця. Свято припадає на першу неділю вересня. З цієї нагоди полтавських бізнесменів запросили до обласної адміністрації за нагородами. Заохочувати взялися представників малого і середнього бізнесу. Про тих, хто створив свою справу і зумів втриматися «на коні», – дивіться у нашому матеріалі.

20 років у підприємництві – Валентина займається бізнесом у Гадячі з 96 року.

/Валентина Кизь, підприємець
Зараз я виготовляю пластикові вікна, роблю профнастили, зварювальні роботи виконуємо. Займаємось широким спектром робіт. Починали ми займатися фруктами, овочами. Нещодавно покинули цей бізнес. Місяць тому. Всі жалкують про все це діло/

Надто велике постійне навантаження, пояснює жінка. Вони забезпечували продуктами всі дитсадки та школи у районі. Задіяла Валентина у підприємницькій діяльності родину, плюс – знайомих. Вцілому – 11 працівників. Жінка говорить: можна працювати і розвивати. На її думку, рухається той, хто не прагне дуже багато. А рівняється на те, що українці нині живуть бідно.

/Валентина Кизь, підприємець
Було дуже важко на початку, бо не було коштів. А той бізнес вже породив накопичення, і зараз ми вже відкрили більший. Працюємо краще зараз. Я купила збанкрутіле підприємство, і розвинула його до високої планки. Мені ніхто не заважає. Може, у когось не вистачає грошей, чи сил. Чи хтось хоче дуже багато. Я не хочу дуже багато/

Нині Валентину відзначають грамотою як одного з найактивніших підприємців у Полтавській області. Бо за пару днів – офіційний День підприємця в Україні.

/Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА
Я з глибокою повагою відношусь до кожного з вас. Бо ви – ті люди, у яких є дар створювати робочі місця, надавати роботу іншим людям, керувати своїми підприємствами, і дійсно забезпечувати економічну сталість нашого розвитку/

В адміністрації збирають представників малого та середнього бізнесу. І бажають їм, аби влада була більш гнучкою у спрівпраці з ними. Адже саме підприємці – ті самі головні платники податків.

/Микола Білокінь, заступник голови-керівник апарату Полтавської ОДА
Витримки і терпіння у вашій нелегкій роботі/

За даними вітчизняних фахівців, кількість підприємств в Україні за останні п'ять років зменшилася на понад 10%. В основному, це середній бізнес. Прогнозують, що така ситуація поки що продовжиться через нестабільність економіки та військові дії на Сході.

Стрічка новин