Нині в області майже немає вакцин, аби щеплювати дітей

Нині в області майже немає ніяких вакцин, аби щеплювати дітей. У зв'язку з цим відсоток малечі, яка отримала необхідні препарати, дорівнює практично нулю. Про це говорять в Департаменті охорони здоров'я. Та світло в кінці тунелю таки є. В Україну вже завезли вакцину проти туберкульозу. Найближчими днями її обіцяють відправити в регіони.

На зустріч із журналістами Аня прийшла з 4-місячним сином Михайлом. Дівчина розповідає: з чоловіком у них це первісток, тому про його здоров'я піклуються особливо. Вже зробили щеплення від поліомієліту, та дві вакцини проти гепатиту, одну з яких – із двомісячним запізненням, та ще й – за власний кошт. Зробили це тому, що в лікарнях немає необхідних препаратів. Скоро потрібно робити чергову вакцину – БЦЖ (проти туберкульозу), але проблема з постачанням ліків не вирішилась.

/Анна Пицяк, чекає на прибуття вакцин
Чекаю їх з особливою турботою. Це моя дитина, і мені дуже важливо, щоб вона була захищена. Щодня, розуміючи, що скоро він сяде, піде, і він десь впаде, і як-ніяк, матеріально не можу забезпечити йому цю безпеку/

Лікарі пояснюють: вакцинацію проводять, аби попередити певне захворювання. В Україні проводиться щеплення проти 10 інфекцій: туберкульозу, гепатиту, кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту. Останні два роки, говорить головний позаштатий педіатр Полтавщини Світлана Писаренко, дуже сутужна ситуація із наявністю вакцин. Дещо стабілізувався процес закупки вакцин півроку тому, коли замість Міністерства охорони здоров'я цим стали займатися неурядові організації. З останніх поставок нині ще залишилися поліомієлітна вакцина, вакцина проти гепатиту Б, вакцина проти сказу та вакцина проти менінгітів чи пневмонії. Щодо вакцин проти туберкульозу – тут статистика невтішна – діти майже нещеплені.

/Світлана Писаренко, головний позаштатний педіатр Полтавської області
Близько до 0, тому що вакцини не було. Деякі батьки самостійно через приватні фірми в інших містах (Одеса, Харків) щеплювалися, але це не за державний кошт. Фірми приватні своїм ходом знаходили цю вакцину. Це дуже низький відсоток/

З цього приводу особливо переймаються молоді мами, оскільки дедалі частіше в ЗМІ з'являється інформація про тяжкі стани дітей, які вчасно не вакцинувалися.

/Анна Пицяк, чекає на прибуття вакцин
Це старшно. Я співчуваю батькам, бо дитина – це найдорожче. Такі моменти і кажуть, що необхідність цих вакцин дуже гостра. Найгостріша на цей момент, і треба про це швидко думати/

Урядовці заспокоюють: 2,5 мільйона вакцин БЦЖ вже надійшли в Україну і знаходяться на складі. Лікарі очікують її постачання в регіони. Препарат виготовлений в Болгарії та ліцензований в Україні. Менше ніж за тиждень вакцини обіцяють доставити в лікарні. Попередньо, її має вистачити на наступні 6 місяців.

Стрічка новин