Наразі в Україні дедалі частіше фіксують випадки африканської чуми свиней

Наразі в Україні дедалі частіше фіксують випадки африканської чуми свиней. Вже в 11 областях виявлена хвороба. Полтавщина в тому числі. Сьогодні відбулася селекторна нарада під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра — Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва. Разом з представниками облдержадміністрацій обговорили ситуацію та можливі шляхи подолання інфекції.

Лише в серпні в Україні зафіксували 24 випадки інфікування африканською чумою свиней. Один такий випадок стався у Лубенському районі, в селі Литвяки. Хвору тварину виявили в приватному господарстві. В результаті у селі вилучили всіх свиней. За них людям обіцяють компенсацію, по 29,5 за кілограм живої ваги. Наразі ситуація під контролем, розповідає директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА
На сьогодні із 4-х випадків в трьох районах вже знятий карантин, сьогодні по Лубенському району. Але це вцілому не вплинуло на ситуацію в галузі свинарства, на зменшення поголів'я. Навпаки, ми маємо приріст поголів'я/

Натомість, в урядовців прогнози невтішні. Якщо африканська чума свиней з такою ж швидкістю ширитиметься Україною, розповідають фахівці на селекторній нараді з представниками Кабміну, то до 2020 року доведеться знищити 1 мільйон свиней. Нині ліквідовано 80 тисяч голів. Ця хвороба не піддається лікуванню, відтак, заходи застосовують радикальні – умертвлюють тварин, а потім спалюють. На Полтавщині цього року для цього довелося залучити додаткові кошти.

/Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА
Проводиться робота з підготовки документів для оримання компенсації. З резервного фонду обласної ради виділено 1,9 мільйонів гривень для закупівлі обладнання та відповідної техніки/

До кінця цього року в Уряді прогнозують ще виникнення 50-70 випадків хвороби. Частина з них може з'явитися через сало заражених свиней, яке зараз люди закатали в банки. Однією з причин такого поширення інфекції фахівці вважають деверсію з боку північного сусіда, відтак, вирішили звернутися до Генпрокуратури, МВС та СБУ, аби ті з'ясували, звідки в Україні взялася чума. У підкріплення наводять статистику: у 2012 та 13 роках реєстрували по одному випадку, у 14-му – 17, у 15-му – 57, а в 2016 – 108 випадків, здебільшого – у прикордонних областях.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію