Майже 20 років полтавські лісівники змагаються за звання кращого вальника лісу

Майже два десятиліття полтавські лісівники змагаються за звання кращого вальника лісу. Цього року турнір пройшов у Гадячі. 12 кращих представників галузі показували, на що здатні. Аби отримати головний приз – бензопилу, слід було ідеально виконати п'ять завдань.

Таким було одне із завдань на конкурсі вальників лісу. А ще необхідно було точно зрізати частину колоди, та якнайшвидше встановити новий ланцюг на бензопилу. З цим завданням учасники справлялися менше ніж за 20 секунд. Але головним випробуванням традиційно стало звалювання дерева. Його треба було повалити у точно відведену зону, а в ідеалі – ще й забити кілок.

/Микола Чумак, заступник начальника Полт.обл.управління лісового та мисливського господарства
Найкращі результати, найбільше балів заробляється на звалюванні дерев, що є найнебезпечнішим видом змагання. І найвправніший заздалегідь стає переможцем/

Конкурс вальників лісу проводиться 19-ий раз. Цього разу змагалися в Гадячі. 12 досвідчених учасників та два юніора віком до 21 року претендували на перемогу. Серед них – і Владислав з «Полтавського лісгоспу». Він лише кілька місяців працює в лісництві, але до конкурсу почав готуватися завчасно.

/Владислав Грабіченко, представник ДП «Полтавський лісгосп»
Були в нас підготовчі роботи, працювали з лісорубними бригадами на ділянках. Були окремо відведені під окремі вправи, виділявся час/

Кращим вальником лісу на Полтавщині став Олександр Найда. Більше 10 разів він брав участь у змаганнях, з яких 5 разів перемагав. За 20 років ліс для Олександра, говорить, став невід'ємною частиною життя.

/Олександр Найда, представник ДП «Гадяцький лісгосп»
В наші професії найважливіше – зберегти ліс, хоча й кажуть, що ми рубаємо, пиляємо. Це не так. Ми пиляємо лише стиглий ліс. Натомість, ми садимо більше лісу, чим його рубаємо/

За перше місце лісівники отримали бензопили від спонсорів заходу, за друге – автоматичний кущоріз, за третє вручили автоматичну мийку.

Стрічка новин