На центральному кладовищі розпочали будівництво Меморіалу воїнів АТО

На центральному кладовищі розпочали будівництво Меморіалу воїнів АТО. Підготовка тривала більше року, бо ж всі деталі погоджували з рідними загиблих воїнів. На будівництво Меморіалу вже виділено 1 мільйон 200 тисяч гривень. Найближчим часом планують ще додати 300 тисяч.

На центральному кладовищі Полтави вічно спочивають 14 учасників АТО, полеглих за Україну. Днями тут розпочали будівництво Меморіалу воїнів АТО. Більше року проект погоджували із сім'ями загиблих, розповідає ініціатор будівництва – депутат міської ради Вадим Ямщиков. Кожна сім'я бачила майбутній меморіал по-своєму. Врешті, зійшлися на одному варіанті. Його безкоштовно розробила архітектор Ірина Особік. Умовно меморіал ділять на три зони. Перша – надмогильні плити. Вони будуть виконані в однаковому стилі.

/Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради
Там будуть зображені портрети загиблих героїв, там буде зображений рід військ. Наприклад, Збройні сили України, або Національна гвардія. Там будуть зображені шеврони батальйонів, до яких хлопці відносяться, їхні позивні і військові звання/

А ще нагороди, які отримали бійці, та місце смерті. Друга частина меморіалу передбачена для проведення урочистих заходів, де згадуватимуть учасників АТО. Тут буде місце для почесної варти. Третя частина – стіна. Вона буде навпроти поховань. На цій стелі увіковічнять імена всіх полеглих героїв з Полтавщини. Зараз їх – близько 140. На стіні також зобразять карту України, на якій позначать місця бойових зіткнень з агресором. На іншій стороні – слова вірша. Крім того, проектувальники залишили місце і для добудови комплексу.

/Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради
Війна зараз не закінчилася. Якщо ви бачите, цей військовий сектор не розрахований на цих 14 хлопців, які загинули. Він розрахований і на продовження. Дай Бог, щоб продовження цього не було, війна закінчилася, і ми перемогли. Але в даний час ми констатуємо такі факти/

Фінансування будівництва здійснюється за рахунок міської ради, розповідає заступник мера Олексій Чепурко. Майже півтора мільйона гривень виділять на це будівництво.

/Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови
З міського бюджету було виділено 1 200 000 гривень на будівництво цього комплексу. Зараз роботи тривають. Я думаю, що на найближчій сесії ще буде додано порядка 300 тисяч, бо, на жаль, життя вносить свої корективи/

В першу чергу, на прохання батьків зроблять надмогильні плити. На це планують витратити близько двох місяців. А вже до кінця року повинні повністю здати збудований меморіальний комплекс.

Стрічка новин