У найближчі роки на Полтавщині може з'явитися майже три сотні нових свердловин

У найближчі роки на Полтавщині може з'явитися майже три сотні нових свердловин. Їх створення можливе лише за участі інвесторів, одним з яких вже стала білоруська нафтогазова компанія. Частину потенційних родовищ планують розробляти за допомогою гідророзриву пласта. Це планується провести у рамках реалізації урядової політики щодо енергонезалежності України.

Фахівці нафто- та газовидобувних підприємств, народні депутати, екологи та громада за одним столом обговорюють, яким чином можна збільшити видобуток вуглеводнів та перестати бути залежним. Нині в Україні розпочалася епоха відродження вітчизняної галузі, оскільки в попередні десятиліття блакитне паливо постачали із Західного Сибіру. Тоді його вартість була низькою, і власний видобуток був не пріоритетним. Нині ж потрібно самостійно рухатися вперед.

/Юрій Нагорняк, заступник виконавчого директора з видобутку ПАТ «Укргазвидобування»
Рух повинен бути двостороннім. З одного боку, це збільшення видобутку, з іншого – це енергоефективність та енергозбереження. Якщо ці два напрямки будуть зближуватися, то буде найближчі 4-5 років досягнутий баланс енергонезалежності, і ми не будемо купувати енергоносії ні з Росії, ні з Європи/

Один із сучасних методів видобутку газу – гідравлічний розвив пласта. Це лише одна сходинка, яка має стати першим кроком до «реанімування» газової промисловості, зазначають фахівці. За словами народного депутата Юрія Бублика, необхідно докласти всіх зусиль, аби Україна стала енергетично незалежною від Росії, особливо – в умовах масштабного протистояння.

/Юрій Бублик, народний депутат України
Іде колосальна кампанія інформаційна, іде війна в духовному світі, тобто, на рівні церкви, йде війна фізична, реальна, під час якої гинуть хлопці, йде війна економічна. Тому Московії дуже-дуже невигідно, щоб Україна стала енергетично незалежною державою/

Полтавські депутати, констатують у ПАТ «Укргазвидобування», поки що не поспішають йти назустріч видобувним компаніям. Неодноразово на сесіях обранці відмовлялися прийняти дозволи щодо геологічних розвідок нових родовищ на території області.

/Микола Бояркін, т.в.о. голови Держслужби геології та надр України
На мій погляд, і на мою думку, вони приймають його необдумано. Тому що ніхто не проводив роботу, що саме може принести цей виданий спецдозвіл, яку користь він може надати області. Що це податки, що це робочі місці, що це інфраструктура/

Наразі в Україні реалізується урядова політика щодо енергозбереження України. За словами керівників найбільшої компанії з видобутку вуглеводнів, у найближчі роки на Полтавщині може з'явитися майже три сотні нових свердловин. Це дасть як додаткові робочі місця, так і значні податки як до місцевого, так і державного бюджетів.

Стрічка новин