Сьогодні в Україні згадують загиблих в Іловайському котлі

Сьогодні в Україні згадують загиблих в Іловайському котлі. 2 роки тому трапилася найтрагічніша сторінка в історії військових подій сучасної держави. На початку серпня 2014-го українці почали штурмові операції з визволення містечка Іловайськ Донецької області. Таких було декілька. У День незалежності України бойовики оголосили повномасштабний наступ у всіх напрямках. 29 серпня Володимир Путін запропонував відкрити для українських військових зелений коридор, аби ті могли вийти з оточеного Іловайська. Натомість, утворився коридор смерті – колони були розстріляні. Донині кількість загиблих варіюється: офіційні дані називають півтисячі українців, натомість волонтери говорять про набагато більші цифри, які досі залишаються невизнаними. У Полтаві до цієї дати відкрили дошку пам'яті загиблих в АТО. Встановили її власними силами волонтери, бійці та рідні загиблих.

/Наталія Костіна, член координаційної ради Громадської спілки «Громада Полтавщини»
На цій дошці є четверо хлопців, які були і загинули в Іловайську. Хлопці молоді, повні життя. Вони могли б творити, будувати, але їх нема. Ми хочемо, щоб їх пам'ятали, коли проходять повз адміністрацію, бачили обличчя цих хлопців/

Своїх загиблих героїв України у Полтаві вшановують відкриттям дошки пам'яті. Нині полеглих в так званій зоні АТО – більше 160. 19 – які жили у Полтаві – увіковічнили на стелі навпроти обласної адміністрації.
Ініціатива – громадська. Небайдужі власними силами тут робили стяжку, поклали плитку, посадили квіти. І до річниці Іловайської трагедії відкрили згадку для всіх полтавців.

/Наталія Костіна, член координаційної ради Громадської спілки «Громада Полтавщини»
Цей меморіал коштує зварити близько 10 тисяч гривень. Я навіть не можу говорить. Хіба про це можна говорити в грошах? Допомагали депутати, волонтери, батьки наших хлопців, спілка афганців, спілка загиблих учасників бойових дій і членів їх сімей/

Вони стоять окремо – матері, чиї діти не повернулися з війни. Із червоними трояндами і майже без сліз. Натомість, військові у формі їх ледве стримують.
Іловайський котел називають однією з найбільших трагедій за понад два роки фактичної війни. На штурм містечка на Донеччині пішли не збройні сили, а саме добровольчі батальйони. Саме 29 серпня під час так званого «зеленого коридору» загинуло найбільше українських захисників, які потрапили у «коридор смерті»: на виході з Іловайська їх розстріляли з важкої артилерії. Офіційні втрати, за підрахунками керівництва держави, – 500 осіб, ще півтори сотні зникли безвісти. Але військові та волонтери говорять, що цифри набагато більші й досі не визнані.

/В КАДРІ: військовий: «Це була військова трагедія. Трагедія, у якій винні не тільки з боку Російської федерації, а й нашого командування, яке втратило контроль над військами у найвідповідальніший час.../

Серед загиблих під Іловайськом – її син – 35-річний інженер, доброволець Олександр Горячевський. Його не стало 18 серпня, під час виходу з Іловайська після двох невдалих спроб закріпитись у місті, яке окупували бойовики.

/Тетяна Горячевська, мати загиблого Олександра Горячевського
Моя дитина, може, й мало зробила. Нас стає все більше у нашій спілці сімей загиблих. При кожній зустрічі ми бачимо нових жінок у чорній хустинці. І кожен поклав камінчик – хто більший, хто менший у стіну, яка відокремлює мирне життя від того, що там діється/

Ініціатори встановлення пам'ятника подіваються, що поклали початок алеї пам'яті полтавських героїв. Зокрема, говорять про те, що у парку поблизу Меморіалу Солдатської слави хочуть висадити дуби на честь загиблих полтавців на Сході України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію