В селі Литвяки Лубенського району зафіксували африканську чуму свиней

В селі Литвяки Лубенського району зафіксували африканську чуму свиней. Це вже четвертий випадок за рік, коли на Полтавщині виявляють це захворювання. Нині введений карантин та триває вилучення свиней у місцевих жителів. Для людей хвороба безпечна, натомість заражених тварин умертвляють та спалюють при високих температурах.

В 11 областях України нині зафіксована африканська чума свиней. Протягом останнього тижня такий випадок виявили і на Полтавщині в селі Литвяки Лубенського району. В приватному господарстві захворіла свиня. Ветеринари лікували тварину, але безрезультатно - свиня померла. Фахівці запідозрили африканську чуму. Експертиза в Києві підтвердила ці побоювання. Спеціальна комісія вилучила із приватних господарств усе поголів'я свиней. Воно підлягло умертвінню безкровним методом та спаленням за межами села.

/Валерій Ночовний, сільський голова Литвяківської сільської ради
Під час вилучення кожна голова зважувалася, і людям буде відшкодування за вилучення свині у розмірі по вартості середньо ринкової ціни живої ваги/

Керівництво Лубенського району запевняє: людям компенсують вартість тварин у повному обсязі.

/Тетяна Качаненко, голова Лубенської РДА

Вага спалених свиней 355 кілограмів. Люди отримають відшкодування. На період спалювання ціна була 29,50/

Наразі оголошено 40-денний карантин. Створені ветеринарно-поліцейські пости, аби не допустити вивезення продуктів свинарства чи кормів. На постах проводиться огляд транспорту та пішоходів. Проїзд та прохід здійснюється лише через дезінфікуючий бар’єр. Плюс передбачено знищення бродячих собак та котів, аби ті не поширювали інфекцію. Для людини африканська чума свиней безпечна, натомість для тварин - смертельна. Розпочинається все з підвищення температури. Далі йде посиніння вух, кінцівок, крововиливи, збільшуються та змінюється у кольорі внутрішні органи, особливо селезінка.

/Юрій Оленіч, в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби у Полт.обл.
Чому так виникає? Напевно, люди всупереч всіх правил ветеринарних завозять тварин чи корми інфікованих цим вірусом. Потім згодовують ці корми тваринками, і тваринки набувають захворювання/

Вакцини для профілактики з цією чумою немає в світі. Відтак попередити хворобу неможливо. Цього року на Україні вже зафіксовано 40 випадків захворювання, 4 - на Полтавщині: у Хорольському, Глобинському, Великобагачанському та Лубенському районах.

Стрічка новин