У полтавських лікарнях і на вокзалах, ймовірно, з'являться безкоштовні книжкові полиці

У полтавських лікарнях і на вокзалах, ймовірно, з'являться безкоштовні книжкові полиці. А ще – у місті можуть підсвітити фонтани та спробують збирати скло. Такі проекти від полтавців знайшли схвальний відгук від експертів групи з питань партиципаторного бюджетування. Загалом 51 пропозицію уже підтримали. Далі їх долю вирішуватимуть голосуванням усі бажаючі, і хто набере найбільшу підтримку – наступного року такий проект мають втілити. Більше про рішення останнього засідання робочої групи – у нашому наступному матеріалі.

Облаштування територій біля під'їздів – саме таких проектів найбільше подали полтавці на реалізацію їх у Бюджеті участі.

/Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради
Їм хочеться дитячі майданчики, сквери, їм хочеться, щоб були лавки, де можна сидіти. Таких проектів найбільше. Є проекти, які подані громадськими організаціями, і стосуються екології. Наприклад, утилізація тих же батарейок. Є цікаві проекти щодо підсвічення фонтанів у Полтаві. Я думаю, це теж такий проект, який може бути реалізований/

Фахівці робочої та експертної груп проаналізували 58 проектів. 49 отримали позитивну оцінку, та рекомендовані до включення у бланку для голосування. З загального числа поданих проектів – 8, під час чергового спільного засідання у міській раді, розглядають додатково. Серед них – організація збору від населення батарейок. Комісія вирішує погодити пропозицію щодо розширення у Полтаві мережі пунктів прийому використаних хімічних елементів живлення. Спробують встановити і контейнери для збору скла. Цьогоріч пропонують розпочати відповідну агітацію населення. А ось ртутні лампи та градусники поки що у полтавців не прийматимуть.

/Неля Соколова, член робочої групи з питань партиципаторного бюджетування
Збір, зберігання, транспортування – треба мати ліцензію на цей вид діяльності та спеціально навчених людей. Ртутні лампи – це рівень держави, і на сьогоднішній день цей проект ми пропонуємо відхилити/

Тиждень на доопрацювання дали авторам проектів про створення оздоровчої зони на Леваді, чіпування бездоглядних тварин, проведення благодійного концерту «Серце до серця» та «Полтава книжкова». Останній, говорять у міській раді, важко реалізувати, бо раніше встановлені скриньки із книгами просто розікрали, причому – малозахищені верстви населення на макулатуру. Тож, нині пропонують відкорегувати цю пропозицію, і встановити скриньки у захищених закладах, наприклад, у лікарнях.
А ще обговорювали під час спільного засідання, яким чином голосуватимуть за обрані проекти. Одна з пропозицій – через ОСББ.

/Леонід Донос, начальник відділу бюджету участі
Не всі будинки належать до ОСББ. Фактично, одним ми дамо перевагу в цій ідентифікації, а іншим – відхилимо/

Тож, над цим питанням робоча група ще працюватиме.

/Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради
За умовами проекту, голосувати можна один раз за два проекти: за великий і за один малий. Тому необхідно буде вказати, звичайно, свої дані паспортні. І це інколи людей лякає. Хотілось, щоб вони не боялися, щоб розуміли: від того, чи проголосують, залежить результат – реалізація тих проектів/

У підсумку мають виграти 11 проектів, які наберуть найбільшу кількість голосів. Для фінансування передбачається близько 2 мільйонів, тобто, 9 малих і 2 великих проекти зможуть реалізувати у Полтаві наступного року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію