Міське управління освіти підозрюють у непрозорості

Підозри в непрозорості – Всеукраїнський рух проти корупції та «Інститут аналітики та адвокації» промоніторили тендери, проведені міським та обласним управліннями освіти. Результати спостережень озвучили на прес-конференції.

Громадські організації «Інститут аналітики та адвокації» і Всеукраїнський рух проти корупції моніторили тендери міського Управління освіти із квітня по серпень цього року. Звітують: найбільше їх стосувалося харчування. Активісти підрахували суму, витрачену на закупівлі, – близько 13 мільйонів гривень. У сфері ремонтних робіт у школах та садочках не проведено жодного тендеру. За даними «Інституту аналітики та адвокації», міська рад уклала 11 прямих договорів на ремонт покрівель із одним і тим же підприємцем. Особливо придивлялися активісти до того, як застосовують систему PROZORRO: як в місті, так і на обласному рівні.

/Поліна Завадська, експерт із державних закупівель
Станом на 23 серпня управлінням освіти, в них зареєстрована і оприлюднена інформація по 9 закупівлям. Переважно це переговорна процедура: закуповували книжки, підручники, фактично управління провело уже 2 закупівлі, вони незначні/

1 тендер був оголошений за кілька днів до початку дії Закону «Про публічні закупівлі». На думку активістів, це навіює підозру про намагання уникнути прозорості.
На ринку закупівель сфери освіти Полтавщини активісти виділяють кілька найактивніших гравців. До декого з них громадські організації мають питання.

/Олександр Ткаченко, представник Всеукраїнського руху проти корупції «Під наглядом!»
ФОП «Сергієнко» є практично переможцем у закупівлях продуктів харчування. На проведення понад 30 тендерів він найчастіше перемагав. Ми, імовірно, зафіксували те, що ФОП «Сергієнко» і ТОВ «Торгівельна компанія «Світ продуктів», на нашу думку, можуть грати у піддавки/

Про результати досліджень та імовірні порушення громадські організації планують повідомити контролюючі органи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію