До Полтави приїхав кращий кінооператор незалежного кіно

До Полтави приїхав кращий кінооператор незалежного кіно. Заслужений діяч мистецтв України Юрій Гармаш, той самий, якому пощастило знімати роботи Івана Миколайчука, відвідав обласну бібліотеку. Полтавським шанувальникам він розповів про те, як оцінює сучасне кіномистецтво, чим доводилось займатися, коли в Україні не було кіно, а також дещо зі своїх спогадів про непересічних українців.

«Найкращий кінооператор незалежної України» та один з «Найкращих кінооператорів за всю історію українського кіно». До цих категорій земляки зараховують Юрія Гармаша. Так показало опитування, проведене бюро української кіножурналістики. Юрій Гармаш – прихильник та творець поетичного українського кіно, символом якого є режисер Іван Миколайчук. З останнім кінооператорові пощастило працювати. Тож нині іменитий митець з щемом спостерігає за сучасним видом цього мистецтва.

/Юрій Гармаш, Заслужений діяч мистецтв України
Якщо ми говорим про українське поетичне кіно, на жаль, на сьогоднішній день молоде покоління (звичайно, кожен вибирає якісь свої форми, свій шлях), в якійсь мірі від поетичного українського кіноматографа сучасні молоді відійшли. Працюють в інших напрямках/

Мистецтво повинно підіймати людину, виховувати і робити більш благородною, вважає кінооператор. А сучасні роботи далекі від цього. Принаймні, у його сприйнятті.
Зараз Юрій Тимофійович знімає дуже рідко, здебільшого, вчить молодь в інституті культури. Та й останні роки, говорить, був змушений їхати з України, хоч і жалкує про це.

/Юрій Гармаш, Заслужений діяч мистецтв України
На жаль, я останні 10 років віддав російському кіно. Не було у нас кіно. Треба було їсти-пити, троє дітей, треба було заробляти гроші. Тому я їздив у Росію. Слава Богу, я не знімав ніяких серіалів, пов'язаних з бандитами. Одну всього серію «Ментов»/

Також Гармаш знімав такі відомі стрічки, як «Всі чоловіки сво...», «Адвокат».
За професією оператор, 69-річний Юрій Гармаш продовжує займатись і фотографією. 4 роки тому він приїздив у Полтаву із виставкою своїх світлин, присвячених Сергію Параджанову до його 90-річчя. Тому йому вдалося зробити 11 презентацій виставки по всій Україні, хоча, пригадує Юрій Гармаш, хотів об'їхати всю країну. Тоді ж він знімав полтавців, і перші проби себе як монтажера привіз показати в обласній бібліотеці в клубі цікавих зустрічей.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію