Виставкою матеріалів приготувався до Дня незалежності Держархів області

Виставкою матеріалів почав готуватися до Дня незалежності державний архів у Полтавській області. Експозицію презентували за «круглим столом» науковцям, військовим та громаді.

На стендах – документи із Центрального київського, державного кінофотофоноархіву та архіву Полтавської області.

/Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області
Хронологічно ми хотіли показати, що у всі періоди, і в XIX столітті, і в XX столітті, і в XVII столітті українці боролися за вільну, соборну Українську державу. Там представлені і постаті, і найважливіші знакові на наш погляд документи/

Тут є папери, що показують державотворчі процеси початку XX століття, документи-свідчення боротьби проти більшовиків та участі полтавців у національно-визвольному русі. Також показано державотворчі процеси сучасності. Історики свідчать: боротьба за незалежність почалася іще із XIV століття, коли внаслідок розпаду Галицько-Волинського королівства Україна втратила державність. Українці пережили кілька періодів піднесення національно-визвольного руху.

/Ірина Передерій, завідуюча кафедрою українознавства ПНТУ ім.Ю.Кондратюка
Національно-визвольне повстання під проводом Богдана Хмельницького, наступна яскрава доба – це доба Української революції 1917-21 років. На жаль, Українська держава тоді не відбулася через цілу низку причин як об'єктивного характеру, так і певною мірою суб'єктивного/

Зате посіяне на початку XX століття проросло у подальших визвольних поривах, їх логічним завершенням історики називають проголошення у 1991 році незалежної України. Презентували виставку за «круглим столом» серед науковців, педагогів, військових та активної громади.

Стрічка новин