У Полтаві в розпалі шкільні базари

У Полтаві в розпалі шкільні базари. Що здорожчало порівняно із минулим роком, чим цікавляться люди, та на що радять звернути увагу педагоги в останні тижні перед Першим дзвоником - у наступному сюжеті.

 

Усе, що душа бажає для школи, – від 9 ранку і до вечора поблизу ЦУМу – шкільний базар. Першачка та семикласника скупляє до школи мама Таня.

/Купили портфель і ручку, і все./

Від 700 до 1 200 гривень коштує нині костюм для хлопчика. Майже стільки ж – дівчачий. Окремо – спідничка від 250, за шкільні сарафани батьки віддають від 300 гривень. Продавці запевняють: одяг від українських фабрик відмінно носиться та «терпить» часті прання. Продають на базарі і вишиванки – мода на них пробралася у школи, багато вчителів вимагають одягати національну сорочку на свята.

/320 це такі, а тут уже вишито – це машинна, ручна теж буде від 320, але якщо більше вишивки, то буде і більше./

На цих же розкладках можна скупитися і для тата з мамою: найдорожча сорочка – на домотканному полотні та білим по білому – коштує 1 600 гривень. Поряд – дівчаче щастя. Бантики, заколки, обручі – за великий білий бант для Першого вересня треба віддати від 30 гривень. Ось ця дівчинка з мамою обирає щоденник. Батьки нарікають: зібрати дитину до школи нині проблематично.

/- Фінанси...
- Скільки витратили на збір?
- Ми не підраховували, але треба ще стільки ж витратити, скільки уже витратили. /

Продавці - невеселі, на камеру говорять неохоче, поза нею зізнаються: покупців мало. Особливо біля одягу. На канцтовари порівняно з минулим роком ціни зросли відсотків на 15. Педагоги радять: найретельніше обирати ручки, зошити та рюкзаки. Ручка має писати легко, не розмазуватися. Папір у зошиті має бути не сірим і не надто білим – комфортного для очей кольору. А рюкзак, особливо для найменших - неодмінно ортопедичний. Такі коштують від 700 гривень, виготовляють за німецькими технологіями, аналогів яких в Україні, якщо вірити продавцям, немає.
А у школах Полтави наводять останні перед навчальним процесом штрихи. У класах - поки порожньо, аж надто рівненько стоять парти. У 21 гімназії завершують ремонт туалетів на третьому поверсі - його відкрили минулого року, коли постала потреба у додаткових кабінетах для молодших класів. Приємна новина для учнів та їхніх батьків - педагоги очікують на полегшення програми. Ту, що є, називають надскладною, особливо для першачків.

/Світлана Невмержицька, заступник директора з навчально-виховної роботи Полтавської гімназії №21
Зараз у Міністерстві освіти працюють над новою програмою, взагалі програми стає не такою складною, вони розвантажують учнів./

 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію