Протягом двох років усі школи та дитячі садки міста будуть з новими вікнами

Протягом двох років усі школи та дитячі садки міста будуть з новими вікнами. Металопластикові конструкції з енергозбереженням за рахунок міського бюджету на сьогоднішній день вже встановлюють у низці навчальних закладів. За тим, як відбувається цей процес у 13 гімназії, та скільки грошей виділили на це міські депутати, – дивіться у наступному сюжеті.

Тринадцята гімназія оновлюється. Самій будівлі вже 43 роки, а от вікна у ній тепер будуть нові. З ранку до вечора тут кипить робота. Встигнути замінити старі конструкції на металопластикові вони мають до початку навчального року. Для дітей та батьків таке перевтілення стане подарунком до Дня знань.

/Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради
Я дуже радий, що тут дуже активні педагоги і батьки, які звернулися до нас. І ми мали можливість на останній сесії додатково виділити кошти на 5 шкіл, в тому числі, і на цю школу/

Для ремонтних робіт у 13 гімназії з міського бюджету виділили 500 тисяч гривень. За ці кошти планують замінити віконні блоки у класах та, найголовніше, – у коридорах.

/Людмила Бойченко, заступник директора з виховної роботи Полтавської гімназії №13
Почали з початкової школи, почали з першого поверху, тому що там була нагальна потреба. Рухаймося вище – другий поверх. Плануємо і третій, і четвертий. Планується 52 вікна. Ми на них чекаємо – у коридорах і деяких класах/

Зараз вже ремонт триває на другому поверсі. З першого вересня, наприклад, біологію у цьому класі учні вивчатимуть із новенькими вікнами. Після цього приміщення робітники перемістяться у кабінет фізики. Вікна – енергозберігаючі, а отже, у приміщеннях тепер буде тепліше, а коридори буде можливість провітрювати. Цього раніше не було. У різних навчальних закладах нині процес встановленя вікон підходить до завершення. Школи, у яких цього року масштабно вікна не замінювали, у міській раді заспокоюють. Кажуть: до них черга дійде у наступному році.

/Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради
До мене звернулися з 30-ої школи, чому в 32-ій все зроблено, а в 30-ій ще не зробили. По-перше, за один рік неможливо в наших майже 100 учбових закладах зробити, тому що і грошей не вистачить, і, мабуть, потужностей наших виробників не вистачить. Але ця програма є, і ми бачимо, як гарно вона працює/

Загалом упродовж двох років, говорить Андрій Матковський, триватиме робота із заміни дерев'яних вікон на сучасні, металопластикові. І вже дуже скоро у Полтаві не залишиться жодного навчального закладу, школи чи дитсадка, які б не потрапили під дію цієї Програми.

Стрічка новин