З вимушеними переселенцями у Полтаві говорили про субсидії та працевлаштування

У Полтаві на лекторій зібрали вимушених переселенців. Говорили про субсидії, працевлаштування та соціальні послуги. Як живуть у нашому місті люди, які переїхали із Донбасу, та які проблеми мають, – у наступному сюжеті.

До Полтави із Горлівки Оксана приїхала з двоюрідною сестрою та її дітьми. Вдома зі стареньким дідусем лишилася мама.

/Оксана, приїхала з Горлівки
Проблеми зі зв'язком є, тому там зв'язку майже немає. І взагалі там кажуть, що скоро відключать МТС, і в гості навіть проблема з'їздити, проблема на блок-постах. Люди стоять і добу, і дві/

Дівчата у Полтаві із минулого року, приживалися довго – місцеві до них ставилися із недовірою, ледь вдалося зняти житло.

/Оксана, приїхала з Горлівки
І бояться, що платити не будемо, мовляв, мало хто зі знайомих понаїде – були і такі відповіді.../

У тяжкому фінансовому і моральному стані – так найчастіше характеризують тих, хто вимушено переїздить із Донбасу. Втім, за два роки війни у Полтаві налагодили систему допомоги – це слова самих переселенців.

/Любов Сидорова, приїхала з Донецька
Допомога дуже добра і психологічна – нас запрошують на семінари, і юридична консультація з приводу всіх питань, і матеріальна ось із вересня. Дуже задоволена/

Сьогодні для них – лекторій. Управління юстиції, представники обласного центру зайнятості, обласного центру соцзахисту піднімають болючі для переселенців питання.

/Юлія Плужник, голова ГО «Небайдужі жінки Донбасу»
Це питання соціального захисту, питання субсидій, одноразових допомог та інші, які їх будуть турбувати/

Розривання трудових договорів за попереднім місцем роботи та пошук заробітку на Полтавщині, соціальні виплати та субсидії. За звітами чиновників, програмою житлових пільг на Полтавщині охопили кожну другу родину.

/Віта Патяка, головний спеціаліст відділу грошових виплат та компенсанцій Департаменту соц.захисту Полтавської ОДА
Субсидії призначаються зареєстрованій особі, субсидії також призначаються також незареєстрованим особам, які фактично проживають на підставі договору оренди. Якщо ВПО має відмітку в паспорті про тимчасову реєстрацію, вона має право звернутися за субсидією, і субсидія призначається на загальних підставах/

Всі запрошені могли поставити питання, які їх хвилюють, та отримати відповідь чиновників, а ще переселенцям вручили інформаційні матеріали від Управління юстиції Полтавщини.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію