У Полтаві визначили лауреатів премії імені Самійла Величка

У Полтаві визначили лауреатів премії імені Самійла Величка. Винагороди цього дня вручали у Галереї мистецтв. Володарями премії стали історики, журналісти, діячі культури, які у своїй діяльності утверджують гуманістичні та національні ідеали, ідеї незалежності України. Відзнаки особисто вручав Полтавський міський голова Олександр Мамай.

Григорій Левченко має не одну премію та звання. Український хоровий диригент, Заслужений діяч мистецтв цього дня поповнює свій творчий доробок ще однією відзнакою. Вона, говорить лауреат, для нього особлива.

/Григорій Левченко, лауреат премії імені Самійла Величка
Це перша премія такої людини, яка своє життя присвятила тому, по якому шляху я йду, – розбудова української нації/

Самійло Величко – найвизначніший козацький літописець, який народився на Полтавщині. Починаючи із 2003 року, в обласному центрі вручають премію, названу його ім'ям. Вона присуджується письменникам, науковцям, краєзнавцям, працівникам культури, митцям для відзначення їхньої діяльності на благо утвердження гуманістичних і національних ідеалів та вагомий внесок у національно-культурне відродження Української держави.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Сьогодні найголовніше, щоб на підставі цієї премії (я думаю, ви звернули увагу, що премії отримали люди поважного віку), щоб звернула молодь увагу, що дійсно в нас є незалежна держава, що дійсно був такий літописець, козак Самійло Величко, який прославляв нашу незалежну державу, тоді ще він вважав, що Україна завжди повинна бути незалежною/

Олег Лебединський отримує премію «За сприяння розвитку Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви».

/Олег Лебединський, лауреат премії імені Самійла Величка
Звичайно, дуже приємно отримувати нагороду. І дана нагорода, вона номінується за невеликий фільм, який був присвячений Музею Полтавської битви. У чому унікальність цього фільму. У нас зазвичай не прийнято рекламувати у документальних фільмах музеї. Це була перша спроба створити такий документальний фільм/

Кількість номінацій торік збільшили з чотирьох до семи. Крім цього, зріс розмір грошового заохочення лауреатів.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Якщо ця премія була раніше по 100, 200, 300 гривень, то у 2015-ому прийнято рішення цю премію збільшити. На сьогоднішній день розмір премії, кожна премія, кожен номінант отримав дві з половиною тисячі гривень/

Міський голова зазначив, що традиції вручення міських премій за досягнення у різних сферах, проведення міських конкурсів, присвячених життю і творчості наших видатних земляків, будуть зберігатися. Адже сьогодні як ніколи надважливим є питання формування національної свідомості, патріотичного виховання, насамперед, підростаючого покоління, мотивація до творчого розвитку учнівської та студентської молоді, а також відзначення досягнень вже досвідчених полтавців.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію