19 серпня православні відзначають Преображення Господнє

Сьогодні освячують плоди – православні відзначають Преображення Господнє. Деякі люди до цього дня взагалі не їдять яблук. Що це – церковна традиція, чи забобон – цікавилася Олена Ляшенко.

19 серпня православні відзначають одне із 12 найбільших свят – Преображення Господнє, або, як кажуть в народі, – другий Спас. Сьогодні згадують описану у євангелістів подію: як Христос переобразився перед своїми учнями на горі Фавор. Лице Його стало сяяти, а одяг зробився білим, як світло. Також апостоли побачили ветхозавітніх пророків Моісея та Іллю, які говорили з Христом про Його скорі страждання. Святі Отці пояснюють: таким чином Ісус показав, якими будуть праведники після земного життя. В народі цей день вважають святом урожаю: у храмах освячують земні плоди, у найбільшій пошані чомусь стали яблука, тому третя назва свята – Яблуневий спас. Існує повір'я, що до Преображення не можна їсти яблук, тим часом священнослужителі кажуть: то забобони, які нічого спільного із православною традицією не мають.

/о. Андрій Твердохліб, клірик Свято-Андріївського храму
Це не потрібно дотримуватися, це ніяк не пов'язане з церковними приписами/

Натомість, радять краще пригадати іншу давню традицію – поділитися освяченим із тим, хто в скруті.

/о. Андрій Твердохліб, клірик Свято-Андріївського храму
Це свято схоже із старозавітнім святом, був такий День Подяки, коли люди дякували Богу за урожай. І первородне, тобто те, що перше уродило, або найгарніше приносили Богу. Богу – це означало на вибір: або в храм, або вдові, сироті, бідному, тому, хто «пришелець», тобто, людина бездомна – їм це все роздавалося/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію