Не застуда, а національне лихо

Не застуда, а національне лихо. Від бур'янів українці вже хворіють та задихаються, бо саме квітне амброзія. Медики називають вражаючі цифри: навіть маленьких полтавців, які потерпають від цього бур'яну, за рік стало на 30% більше. І що найбільше лякає – трохи менше половини тих, хто має алергічний риніт, потім отримують астму. На якій профілактиці наполягають лікарі, та чому полтавці самі почали малювати амброзію – дивіться далі.

Чхаєте, маєте нежить, важко дихаєте, а очі червоні та сверблять? У серпні та вересні такі симптоми можуть свідчити не про застуду. Лікарі називають це «зламаним імунітетом», тобто, алергією. Бур'яни саме найактивніше квітнуть. І серед них – амброзія. Чому варто задуматись про це багатьом – медики пояснюють цифрами.

/Лілія Гатіатуліна, дитячий лікар-алерголог
Зараз у нас амброзія, на жаль, це національне лихо. По-перше, через те, що з кожним роком зростає кількість хворих. Навіть за кількістю пролікованих хворих, на 30% зріст дітей, пролікованих з алергічним ринітом за 2015 рік порівняно з 14 роком/

Риніт – це ще у кращому випадку, що може бути від амброзії. Вона вражає всі слизові оболонки. Тож, наприклад, може виникнути навіть алергічний гастрит. Хоча пилкову алергію фахівці називають найбільш сприятливою для лікування. Головне – не затягувати. Вилікувати можуть тими ж алергенами у формі медпрепаратів. Але краще, порада медиків, – профілактика.

/Лілія Гатіатуліна, дитячий лікар-алерголог
Профілактика яка? У першу чергу, я хочу звернутись до всіх адміністрацій – і районів, і сільських, треба боротися з амброзією. І взагалі з усіма, але особливо – з амброзією. Це дуже агресивний бур'ян. Якщо його косити – він ще ширше розквітає. Особливо у таку дощову погоду треба закликати і населення, і всі структури виривати. Боротися, бо вона буде тільки поширюватись. І будуть нові пацієнти, нові діти.../

Десь косять комунальники, а десь беруться самі полтавці. Але голими руками, кажуть мешканці одного з дворів по вулиці Халтуріна, амброзію так просто не здолати.

/Катерина Звігольська, пенсіонерка
Уже аж туди я повиривала. А отут у мене вже немає сили. Я його рвати – а воно не хоче/

Через те, що шкідливий бур'ян розростається неймовірними темпами, полтавці навіть склали карти. І направили відкритого листа комунальникам та журналістам із позначеннями, де найбільші території з амброзією, повідомляють колеги з «Полтавщини». Вони просять якнайшвидше знищити рослини, а ще пропонують створити онлайн-карту, на яку позначки могли б робити жителі міста.
Нагадуємо, що насіння амброзії може сходити більше 40 років, навіть недостиглим. Кращим способом боротьби вважається не скошування, а виривання бур'яну з корінням.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію