Мисливці, які полюють без собаки, частіше повертаються додому із порожніми руками

Мисливці, які полюють без собаки, частіше повертаються додому із порожніми руками. У Полтаві тренують чотирилапих помічників. Є спеціалісти по кабану, лисиці, качкам, а нашим журналістам вдалося познайомитися із універсалами, які однаково відважно лізуть і в нору, і в болото.

Тиждень тому ми були свідками, як мисливці відкривали сезон полювання на пернатих. Перша підстрелена качка впала серед болота. І тут наші герої пожалкували, що ніхто не взяв із собою собаку.

/Григорій Рябокінь, мисливець
Один в полі не воїн. Підранки, або навіть добута дичина – її треба зібрати, а не просто залишати на поїдання хижаків. Навіть якщо немає в даного мисливця собаки, він запрошує сусіда і каже: «Отут і отут»/

1 квітня Полтавська організація Українського товариства мисливців та рибалок відкрила секцію мисливського собаківництва. У деяких угіддях товариства є тренувальні майданчики. Щоби пес допомагав ловити лисицю у лісі, спершу його знайомлять із нею ось в таких імпровізованих норах. «Вісімку», тобто, нору у вигляді цифри вісім, вважають найскладнішою. Мисливці кажуть: без таких навчань виховати собі помічника важко.

/Сергій Козлов, голова Полтавської організації УТМР
Законом Президента нас прижимають в тому плані, що ми повинні гуманно поводитися із дикими тваринами, але без підготовки мисливських собак вони не можуть робити. Їх треба спеціально, як і дітей, вчити, готувати для полювання/

Пошкрябані морди видають бувалих мисливців. Макс та Кейсі – собаки-універсали. Лагідні до людей, при появі лисиці зривають повідки.

Їх господар говорить: своїх яхтер'єрів учив самотужки. Іще цуценятами брав до лісу та привчав брати те, на що сам полює.

/Володимир Шевченко, мисливець
Полюють і на качку, і на перепілку, і далі по зайчику, по лисиці, і по копитному притравлювалася, ще не полювали/

Минулого літа у річному віці яхтер'єр Макс відкрив свій перший мисливський сезон та наполював качок.

/Володимир Шевченко, мисливець
І на пушнині лисицю, зайчика виганяли. Вже полювали повноцінно/

Підготовка тварини займає від року до двох. У Полтавському товаристві мисливців та рибалок кажуть: працюють із усіма собаками, які зарекомендували себе як добрі помічники на полюванні. Лайки здебільшого спеціалізуються на кабанах, яхтер''єри, такси та інші нірні породи допомагають виганяти борсуків та лисиць, а є універсали, найчастіше – лягаві, з якими можна на будь-яку дичину.

Стрічка новин