Більше 100 одиниць зброї здали мешканці Полтавщини до поліції

Більше 100 одиниць зброї здали мешканці Полтавщини до поліції. У липні в області тривав місячник добровільної здачі зброї. 48 осіб таким чином уникнули кримінальної відповідальності за зберігання рушниць, пістолетів та гвинтівок. Більше про підсумки місячника розкаже Крістіна Брігіда.

Другий за цей рік Місячник добровільної здачі зброї відбувся у липні. Нарізна армійська, гладкоствольна, боєприпаси, спецзасоби, гранати – усього до поліції принесли 105 одиниць зброї.

/Сергій Альошкін, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області
Якщо брати, порівнювати місячник, який ми проводили в березні, то фактично ми йдемо на рівні. Сказати, що кількість збільшується або зменшується, можна сказати, вона стабільна. Тобто, у нас минулий місячник був, було 107 чи 108 одиниць здано. То 105 – це на рівні/

Приносячи свої рушниці та пістолети, які не мають офіційної реєстрації, громадяни звільняють себе від кримінальної відповідальності. За незаконне зберігання зброї в Україні передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років. Упродовж цього місячника його уникнули 48 громадян. Інші побажали на законних підставах оформити володіння зброєю. Найбільш активні міста-учасники місячника – Полтава та Кременчук, а також Полтавський, Кобеляцький та Великобагачанський райони. Велика кількість незареєстрованої зброї, відзначають у поліції, з'явилася протягом останніх двох років, із початком антитерористичної операції.

/Сергій Альошкін, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області
З числа учасників АТО, які служили в Збройних Силах України, демобілізованих, вилучалася зброя, вони притягалися до кримінальної відповідальності. На питання, навіщо вона вам, люди не можуть дати нормальної відповіді. «Хай, пригодиться». А наслідки... Наслідки не всі розуміють/

Наступний такий місячник поліцейські влаштують у листопаді.

Стрічка новин