Полтавці просять поліцію звільнити їм арку

Полтавці просять поліцію звільнити їм арку. Під кінець робочого тижня мешканці будинку по вулиці Соборності, де розташовувався газетний ряд, прийшли мітингувати до правоохоронців. Люди вимагають зробити так, аби вони могли виходити із власного двору через арку. Бо нині прохід залишається зачиненим та знаходиться під охороною. Чи допоможе полтавцям поліція – дивіться далі.

Боротись за вільне пересування жителі будинку по вулиці Соборності, 27 прийшли до поліції. Арку в будинку навпроти ЦУМу, за яку тиждень триває боротьба, вони просять звільнити від замків та державної охорони. Аргументи – власна безпека. Бо вже двічі переживали пожежі. А інших виходів з двору вже нема.

/мешканка будинку по вул.Соборності, 27
Одного разу це було років 15 тому - виносили ворота. Тоді ще були ворота, і пожежники їх просто повалили. Друга пожежа була років 10 тому. Тоді арка була вже закладена. Вони не змогли знайти доступ до води по вулиці Жовтневій, і чекали іншу машину з водою. У мене троє дітей. Мені страшно, мені дійсно страшно/

Минулої суботи арку, де продавали газети, взяли під ланцюг, навісили замки та поставили державну службу охорони. Потім усі речі газетярів викинули. Натомість, розповів нам їх власник, дозвіл на оренду у них закінчивсь, і його отримала інша особа.
Мешканці дому кажуть: це захоплення, що не дає людям вільно пересуватись. І ніхто на це не реагує.

/Сергій Григорович, живе у будинку по вул.Соборності, 27
Я кожного вечора дзвоню такому черговому і говорю: триває злочин - ДСО незаконно захопила земельну ділянку. І кожного разу черговий мені говорить: так, добре, все, відстань від мене. Отакий черговий, як сьогодні. Я 4 дні поспіль заявляю про злочин, який триває і зараз. Жоден керівник не приїхав і не сказав цим людям: ми тут тому і тому/

До полтавців виходить очільник обласної поліції. Але, говорить, через те, що був відсутнім, не в курсі ситуації.

/Василь Ковальчук, активіст
Заступник начальника пожежної частини дав мені акт, що якшо закласти цю арку - це заборонено. Поліція, нова поліція приїхала. Потім відштовхнула громадян і дала тітушкам зрізати ланцюги і робити свою роботу/

Олег Бех говорить: кримінальне провадження у цій справі відкрито. Та обіцяє розібратись і допомогти, по мірі своїх можливостей.

/Олег Бех, начальник ГУ НП в Полтавській області
- Державна служба охорони працює за господарським розрахунком. З нею заключають договір, як зі звичайною охоронною структурою. І її завдання - виконувати договірні умови.
- Я там житель, я там ходив і хочу ходить. Будь ласка, відкрийте нам оцей прохід. І все.
- Я сьогодні туди виїду і подивлюсь, що там відбувається/

За годину начальник поліції таки приїхав на місце інциденту. Нові орендарі пред'явили документи на право оренди та архітектурні плани, погоджені міською радою, запевняють у відділі комунікації. Там же нам повідомили і про те, що далі головний поліціянт збирався на розмову до міського голови. Він пообіцяв взяти справу на особистий контроль, і до понеділка з'ясувати подробиці ситуації.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію