Між двома вогнями, або заручниця закону

Між двома вогнями, або заручниця закону. Жінка-інвалід добудувала пандус до свого дому, а її покарало законодавство України. Історія полтавки Жанни Щеголькової розлетілась по всій Україні. Окрім оприлюднення ситуації, пенсіонерка нарешті отримала технічний паспорт. Подробиці – далі в сюжеті.


/ІНТЕРШУМ
«Справа в законі, якщо закон вважає, що він справедливо оштрафував мене на 7 тисяч з моєю пенсією, значить, у нас така держава»/

Пандус – як спроба повноцінного життя. Жінка з обмеженими можливостями збудувала архітектурний елемент, натомість отримала штраф в розмірі 7 тисяч гривень.

/Жанна Щеголькова, пенсіонерка
Я була поставлена перед вибором: або я порушую закон, строю пандус і добираюсь додому, або знову сиджу дома/

І все ж порушила закон. Знайти, кому належить земля: чи-то громаді, чи-то міській владі, не вдалось. Протягом двох років Жанна Щеголькова виплачувала штраф – щомісяця з її пенсії вираховували по 250 гривень. Головною ж метою пенсіонерки залишалось узаконення необхідного для життя пристосування.

/Жанна Щеголькова, пенсіонерка
Завдячую працівникам ДАБІ. Вони мені допомогли оформити технічний паспорт, далі – дозвольні документи. Зараз я його у натаріуса ще не зареєструвала, бо черги... Працівники ДАБІ, міської ради – вони всі заручники недосконалих законів нашої держави/

Хоч жінка і отримала технічий паспорт на прибудову до своєї квартири – штраф ніхто не відміняв. Буде продовжувати виплачувати. Директор Департаменту архітектурно-будівельної інспекції, в свою чергу, від інтерв'ю відмовився. Однак, у телефонному режимі зазначив: пандус взагалі ніколи не потребував дозвільних документів. Тож, на чиїй стороні правда, – вирішувати тим, хто слідкував за історією пенсіонерки з обмеженими можливостями.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію