У Полтаві та в області масово викрадають велосипеди

У Полтаві та в області масово викрадають велосипеди. Традиційно бум цих злочинів припадає на весну і літо. Поліція підтверджує такий сплеск крадіжок і практично розводить руками: бо їх розкриття – майже нульове. А полтавські веломани кажуть: крадуть те, що погано лежить. Отже, і захищатися треба відповідно. Ми знайшли фахівця, який не лише розповів про всі плюси та мінуси різних замків, а й показав, як працюють крадії. Дивіться далі та беріть на озброєння.

Зухвало, швидко і навіть серед білого дня – велосипеди крадуть і в Полтаві, і по всій Україні. Сезон саме у розпалі – і для тих, хто крутить, і для тих, хто наживається.

/Юлія Лещенко, провідний спеціаліст Полтавського відділу поліції ГУ НП Полтавщини
За весняно-літній період поліцією вже задокументовано понад 200 епізодів крадіжок двоколісних транспортних засобів. Це у Полтаві та районі/

Але шанси знайти вкрадене, знають і самі велосипедисти, і навіть зізнаються правоохоронці, – це рідше виключення.

/Юлія Лещенко, провідний спеціаліст Полтавського відділу поліції ГУ НП Полтавщини
Досить мала кількість залишається розкритими/

Це не нашестя в Україні, а світова ситуація. Наприклад, оголошення, які й полтавцям пропонують купити бувші у вжитку велосипеди з Європи, – теж свідчення про подібну діяльність за кордоном.
Який велосипед у Полтаві лежить гарно, а який ні – розбираємось разом з експертом – велоактивістом Олександром Іваніною. Зустрічаємось із ним біля велопарковки. Тут же і перший приклад – ось цей двоколісний лежить погано.

/Олександр Іваніна, голова наглядової ради БФ «Фонд розвитку громади «Ініціатива»
На перший погляд цей велосипед може коштувати 7-8, до 10 тисяч гривень. А цей замочок коштує... 100 гривень не коштує. І перекусується цей замочок звичайними кусачками, навіть не професійними. Час, щоб перекусити замочок, – хвилини 2. Разом з тим, щоб підійти, та разом з тим, щоб забрати цей велосипед/

У Полтаві маємо два види парковок. Ось така – фактично лише допомагає стояти велотранспорту, утримуючись лише одним колесом. Її Олександр називає доцільною тільки для села, де усі знають одне одного і не крадуть транспорт.

/В КАДРІ: О.Іваніна показує: «Фіксується за переднє колесо. Але для того, щоб вкрасти цей велосипед, не потрібно навіть ніяких пристроїв. Отаким шляхом. Скільки у мене на це пішло часу? Все, я побіг»/

Велопаркувальна П-подібна стійка, яку називають Євротиповою, за поширеністю, більше до вподоби Олександрові. До неї можна фіксувати і раму, і колесо. Рекомендує він більш надійний замок «Юлок».

/Олександр Іваніна, голова наглядової ради БФ «Фонд розвитку громади «Ініціатива»
Тут сталевий проток, діаметром 10, а є 12. Для того, щоб його перекусити, – це вже треба професійним інструментом. І не стільки перекусити, як перерізати тільки. Додатковий трос є – для фіксації колеса у тому числі. І цей, і цей замок коштує 700-800 гривень. 30 доларів/

Але ціна питання співвідноситься, говорить чоловік, бо залишати велосипед вартістю до 10 тисяч гривень на ланцюгу вартістю 20 гривень, немає сенсу. Бо крадуть їх переважно споживачі алкоголю і наркотиків – щоб швидко продати за мінімальну ціну. А взагалі, радить велолюбитель, треба зважати, для чого вам велосипед: для професійних занять дорогий двоколісний краще зберігати надійно і не виводити у місто. Чи не залишати його навіть на хвилинку без власного нагляду. А для пересування на роботу краще, як у Європі, обирати недорогі прості велосипеди.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію