Місце під аркою ще треба вибороти

Місце під аркою ще треба вибороти. Вночі у центрі Полтави таки виселили продавців пресою. Але – без попередження чи люб'язностей. У газетному ряду влаштували погром. За словами місцевих жителів, близько півночі у двір по вулиці Соборній приїхали молодики, зрізали замки і викинули майно. Та самі продавці кажуть: вони ще й недорахувалися грошей.

Столи, стійки та рештки непроданого товару – усе, що залишилося від газетного ряду. І те вигорнуте з арки та скидане поруч у дворі. Уночі з понеділка на вівторок на спірну територію навідалися гості, розповідає підприємець, яка тримала навпроти ЦУМу торгові місця.

/Наталія Ковальчук, приватний підприємець
Вночі я тут гуляла. Бачу – багато молодиків. Поліцейські, які охороняли моє майно, від'їхали, а молодики сюди заскочили, спиляли замки. І миттєво (підготовлені хлопці) винесли все обладнання і товар. Потім почали цей товар складати у мішки і виносити. І виручка ж там була/

Те, що й залишилось, зламане, говорить Наталія. Крім того, говорить про зникнення особистих речей працівників, які залишили їх на робочих місцях. У погромі жінка звинувачує конкурента на місце в арці.

/Наталія Ковальчук, приватний підприємець
Йому під час сесії виділили цю ділянку. Він ними й керував – тітушками/

Ще у суботу цей чоловік, представник нового орендаря, обіцяв, що державна охорона тут і замки – аби з майном газетярів нічого не трапилось. Нині – розводить руками.

/В КАДРІ: продавчиня показує викинутий стіл: «Отут в ящику лежали гроші. Гаманець з грошима. Його нема. Я подивилась, я нічого не чіпала. Стіл закривається»/

Продавці не вірять, що нові орендарі тут ні до чого.

/Петро Левенко, працівник газетного ряду
Оцей зрізали, а того не було. Сказали б: це якісь тітушки, а ми тут ні до чого. Але ж ключі у вас від нього. Вони ж не могли за 10 хвилин підібрати ключі.
- Ми новий ланцюг повісили/

Підприємиця говорить, що збирається писати заяву до прокуратури. Представники іншої сторони висловити свою думку щодо нічної події не хочуть.

/В КАДРІ: «Та досить вже з пустого в порожнє. Вистачить вже»/

За словами Наталії Ковальчук, міська влада надала дозвіл на оренду ділянки в арці іншому підприємцю. Термін її оренди завершився у липні. Вона кілька разів просила продовжити дозвіл, утім, отримала відмови.

Стрічка новин