Восени у Полтаві буде більше півтисячі лічильників тепла

Понад півтисячі будинків – цього року, усі решта в Полтаві – в наступному. Такі плани обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» щодо забезпечення обліку споживання теплової енергії житловими багатоповерхівками міста. Мешканці понад двохсот будинків обласного центру у минулому опалювальному сезоні розраховувалися за опалення своїх помешкань за показниками будинкових лічильників, і комунальники підбивають перші підсумки рентабельності їхнього використання. Як змінювалися цифри у платіжках полтавців, які мешкають у цих будинках, – дивіться у наступному сюжеті.

На початок минулого опалювального періоду загальнобудинковими приладами обліку теплової енергії було обладнано 237 житлових будинків та гуртожитків нашого міста. Їхні мешканці вже встигли на собі відчути усі переваги оплати за послуги з централізованого опалення за показами загальнобудинкового теплового лічильника. Особливо уважними минулої зими були до розрахунків за ним мешканці 147 багатоповерхівок, переважно – мікрорайону Левада, чиї житлові будинки торік були обладнані будинковими приладами обліку теплової енергії. В середньому, зазначають фахівці «Полтаватеплоенерго», найбільшого на теренах Полтавщини теплопостачальника, протягом опалювального періоду 2015-2016 рр. вони заощадили до 10% порівняно із іншими полтавцями, котрі сплачували за опалення за вартістю квадратного метру.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Частина з цих будинків перевитратила теплову енергію порівняно з нормою або порівняно з тими споживачами, які сплачували за опалення квадратного метру. Причини цього різні можуть бути. Там є і об'єктивні причини. Наприклад, розмір житлового будинку. Якщо будинок не великий, то об'єктивне споживання на один квадратний метр там більше, порівняно з багатоповерховим об'ємним будинком. Багато впливає, як мешканці самі ставляться до раціонального використання теплової енергії/

Більше економії отримали мешканці житлових будинків, які заздалегідь подбали про теплову ізоляцію внутрішньобудинкової системи опалення та утеплення місць загального користування у під'їздах, підвальних та горішніх приміщеннях. Цього року на підприємстві «Полтаватеплоенерго» у міжопалювальний період продовжують встановлювати теплові лічильники, втілюючи в життя набагато масштабніші плани. До початку опалювального періоду приладами обліку теплової енергії обладнають та приймуть на комерційний облік лічильники у понад трьохста полтавських багатоповерхівках. Фінансування цих робіт здійснюється за рахунок інвестиційної програми підприємства. Загалом у новому опалювальному сезоні мешканці 550 житлових будинків міста Полтави при сплаті за опалення розраховуватимуться виключно за фактично спожиту теплову енергію. Утім і восени, запевняють комунальники, ця робота не припиниться.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
З початком опалювального періоду робота по обладнанню житлових будинків лічильниками не припинятиметься. Оскільки основні кошти за наші послуги споживачі будуть сплачувати в опалювальний сезон, тоді і в складі цих коштів з'явиться частка, яку підприємство може використати на встановлення теплових лічильників. Тому ми плануємо за сприятливих погодних умов продовжувати і протягом опалювального сезону/

За умови відповідального та ощадливого ставлення до споживання теплової енергії, говорять на підприємстві, а також постійного коригування обсягів її споживання, залежно від температури зовнішнього повітря відбувається суттєве скорочення використання тепла житловим будинком. Це, в свою чергу, дозволяє істотно знизити і суми у платіжках за опалення їхнім мешканцям. Загалом у планах обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» – до осені 2017 року обладнати усі будинки обласного центру, котрі користуються послугами найбільшого в області теплопостачальника, лічильниками теплової енергії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію