На вихідних мисливці відкрили сезон полювання

Мисливці дочекалися сезону полювання. Від 6 серпня і до кінця грудня їм можна стріляти у пернатих. Чому з полювання інколи повертаються із порожніми руками – розпитували Олена Ляшенко та Валерій Пашнін.

Щойно стрілки годинника показують шосту вечора – вони йдуть в болота. 6 серпня мисливці відкрили сезон полювання. Качки над абазівськими болотами не видно, зате з десяток чоловіків озброєні до зубів і чатують в очереті.

/Григорій Рябокінь, голова первинної організації УТМР у с.Абазівка
Болото оточили. Але дуже висока температура повітря, качка зараз не піднімається, вона не лякана, тільки перший день/

На дозволені види пернатих можна буде полювати до кінця грудня. Заборонено стріляти у птицю, що не літає, та на рідкісні види.

/Григорій Рябокінь, голова первинної організації УТРМ в с.Абазівка
Тільки що пролетіла зграя бекасів, але швидкість і траекторія польоту така несуразна, що постріл був, але промах/

Для абазівських мисливців відкриття полювання – це свято, до якого готувалися з півроку: стежили, щоб не пересихали болота, та завезли молодих качок. Тут кажуть: на полювання ходять не для пострілів, тому часом додому повертаються із порожніми руками.

/Григорій Рябокінь, голова первинної організації УТМР
Ми працюєм, щоб зберегти популяцію, а не для того, щоб її знищити/

Композитор Володимир Раковський – незмінний гість на відкриттях-закриттях мисливських сезонів. Хоча себе вважає більше рибалкою.

/Володимир Раковський, композитор
Володимир Олександрович Тарасенко – він є автором цих слів. Ми коли написали, записали цю пісню на «Лтаві», а потім Григорій Костянтинович каже: «Ні, запис – то запис, а треба співати вживу». І от всі приїжджають з рушницями, а я приїжджаю з гітарою/

Мисливець Віктор показує документи. Кожен, хто виходить на полювання, повинен мати при собі посвідчення про перереєстрацію зброї.

/ІНТЕРШУМ
Це видає дозвільна система районної міліції. Так, це – картка обліку добутої дичини, яку видає лісгосп. Так. Це – членський квиток УТМР і відстрільна карточка/

Окрім єгерів, інколи документи у підозрілих осіб перевіряють самі мисливці. Цього року на деяку птицю змінені норми відстрілу.

/Сергій Козлов, голова Полтавського мисливсько-рибальського господарства обласної організації УТМР
Норми відстрілу: 3 качки, один гусак, ну і три лиски. Там уже хто на перепела – 8 перепелів. Сезонна картка коштує 370 гривень, разова – 100 гривень. Є така птиця, яка ще не стала на крило, яка ще не літає, будь-ласка, її не треба стріляти на воді, бо це буде порушення правил полювання/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію