Один із корпусів Горбанівського геріатричного будинку утеплюють

Під Полтавою, у Горбанівці, утеплюють геріатричний пансіонат. В одному корпусі уже замінили вікна та «обшили» стіни. Чи позначився ремонт на комфорті мешканців – сьогодні бачили наші журналісти. 

Дідусь Борись у Горбанівському геріатричному будинку живе з півроку. Він любить голубів, а вони – його: сміливо сідають на руки та дзьобають крихти. Останнім часом старий непокоїться.

/Скоро будем звідси прибираться, чи як? Щось чутно таке/

В одному з корпусів пансіонату щойно почали ремонт, тож жителів доведеться поселити щільніше, пояснює керівництво. На сьогодні тут живе трохи більше 270 чоловік. Хто може пересуватися і захотів – висипали на подвір'я роздивитися на гостей. Контролювати початок робіт приїхали чиновники з області.
Корпус, що ремонтують, розрахований на 140 місць. Майже 2 мільйона на нього виділили із обласного бюджету, 5 – це кошти Державного фонду регіонального розвитку. Чиновники запевняють: гроші на рахунку, виконавці отримали аванс, і уже почали демонтувати старі вікна.

/Тимофій Голбан, начальник Управління капітального будівництва Полтавської ОДА
На об'єкті буде проведена так звана термомодернізація, повністю замінені вікна, утеплені стіни, балконні плити, підвальна частина, дах утеплений, та замінені системи теплопостачання, та встановлено пульт, який регулюватиме систему опалення та подачі води/

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Проекту цьому уже 6 років як мінімум, і нарешті ми другу чергу запустили. Першу чергу ми в минулому році зробили. Це дуже важливо, тому це покращить умови проживання в цьому геріатричному будинку. Він у нас – один із найкращих/

Тут живуть здебільшого по два-три чоловіки на кімнату. Пансіонат на державному забезпеченні, плюс щомісяця підопічні відраховують зі своїх пенсій 75 відсотків. У кожного – своя історія: хтось самотній, хтось тяжко хворий, від когось відмовились діти.

/Микола Чабан, директор Горбанівського геріатричного пансіонату
Зараз 28 чоловік у нас, в яких є діти працездатного віку, і які, згідно із законодавством, за рішенням суду сплачують аліменти на їх утримання на користь будинку-інтернату/

Суму, яку мають сплатити люди, які не хочуть доглядати своїх батьків, визначає суд. Вона складає не менше ніж 30 % від прожиткового рівня.
Надії Марківні 77, уже третій рік як вони з чоловіком вирішили жити у геріатричному будинку. Чому так сталося – говорити не хоче, зате запевняє, що ні хвилини не пожалкували.

/Надія Таран, живе у Горбанівському геріатричному пансіонаті
У нас тут часто концерти, часто газета, стінгазета виходить. Хто може – вірші читаємо. Кормлять добре. Наїдаюсь. Дивіться, яка я... І вареники варять, і пиріжки печуть, і булочки/

Прямуємо до їдальні – тут справді затишно, а шеф-кухар люб'язно показує меню.

/Анна Головченко, шеф-кухар
Проходьте. Це у нас гарячий цех. Ось у нас хліб нарізають. У нас на обід сьогодні оладки смажені і борщик вариться/

Із ремонтними роботами планують впоратися за три місяці. Усього житлових корпусів тут два. Один встигли утеплити минулого року. І вже підрахували, що вдалося зекономити 130 гривень на тепло- та 40 тисяч – на електроенергії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію