На пожежу – швидше

На Полтавщині створюють місцеві пожежні команди – кілька громад області погодилися стати першопрохідцями та інтегрувати європейський досвід в українські реалії. Як у них це вийде – стежитиме уся країна. Губернатор Полтавської області та головний надзвичайник держави підписали Меморандум про співпрацю.

За одним столом біля губернатора та голови державної служби надзвичайних ситуацій – представники від Шишацької та Білоцерківської громад. У цих населених пунктах створюють перші в Україні пожежні команди, що фінансуватимуться із місцевого бюджету. Від них чекають швидкого виїзду на місце події: якщо зазвичай команда рятувальників приїздить не менше ніж за 40 хвилин, йшлося на зібранні, то від новостворених чекають удвічі оперативнішого реагування.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Це важлива формація не тільки передачі повноважень на міста, а і інший рівень підходів до цивільного захисту, пожежної безпеки, і взагалі до безпеки населення Полтавської області і населення всієї України/

Наступним етапом має бути створення добровольчих загонів в межах території громади. Такий досвід запозичили у Європі, в Україні його впроваджують вперше.

/Віктор Стеблянко, начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА
Це пілотний проект, на ньому все буде відпрацьовано, підправлено, ну а потім поширено на всю область/

/Микола Чечоткін, голова ДСНС України

Це перший пілотний проект в Україні. Цей напрямок дуже важливий, тому що завчасне інформування населення і про загрозу, і про її виникнення, і про ті дії, які треба здійснювати, виникнення надзвичайних ситуацій – це дуже важливо/

Голова української служби надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін приїхав до Полтави, щоб підписати із губернатором Меморандум про співпрацю.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію