2 серпня віряни вшановують пам'ять пророка Іллі

2 серпня віряни вшановують пам'ять пророка Іллі. У Макаріївському соборі Полтави сьогодні – друге храмове свято. У церкві є малий престол на честь пророка Іллі. Чому старозавітній стАрець навчає сучасних людей – цікавилися мої колеги.

Пророка Іллю в народі шанують як святого, здатного впливати на погоду. Отець Миколай із Свято-Макаріївського храму говорить: на його пам’яті теж трапився випадок дива.

/Миколай Довганич, ключар Свято-Макаріївського кафедрального собору м. Полтава
Були випадки, коли була засуха тут в Полтавській області десь приблизно років 15 тому, посушлива погода, коли відслужили молебень у день пам'яті пророка Божого Іллі, буквально за годину – за дві, тільки люди встигли розійтися додому, одразу пішов дощ/

Пророка Іллю називають святим, що карає – він прийшов до людей, коли вони забули про Істиного Бога і впали у єресь та ідолопоклоніння. У старому Заповіті написано, як Ілля попереджав людей про покарання – велику засуху, якщо вони не виправляться.

/Миколай Довганич, ключар Свято-Макаріївського кафедрального собору м. Полтава
Чомусь, коли людині даються абсолютні блага, повна воля, повна свобода, людина часто не може нею правильно скористатися, відходить від Господа, впадає часто в гріх/

Переказують, що народ справді потерпав від засухи і голоду – дощу не було три роки, аж поки Ілля не помолився про помилування.
У цьому храмі є малий престол на честь святого Іллі. Говорять, його добудували за радянських часів, коли прихожан у будні не було і 10 чоловік. Взимку біля малого престолу легше поставити буржуйку та не замернути під час служби, ніж обігріти увесь собор.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію