Пенсіонери, не дочекавшись комунальників, самотужки виривають небезпечні бур'яни

300 тисяч в рік – на боротьбу з амброзією в Полтаві. Таку суму виділяє влада для знищення цього алергенного бур'яну. Та не скрізь вчасно дійшли руки комунальників до видалення амброзії. По вулиці Халтуріна прямо над проїжджою частиною бур'ян був висотою більше метра. Лише після втручання журналістів вдалося посприяти тому, аби цю алергенну рослину таки скосили.


/Катерина Звігольська, пенсіонерка
Гляньте. Оце така в нас біда. А там он які лопухи. А оце що? Оце ж усе люди дихатимуть і буде алергія. Розумієте?/

Якнайкраще це розуміють такі пенсіонери, як Катерина Андріївна. Жінка самотужки намагається боротися з амброзією. Головне, зазначає, не дати їй зацвісти, оскільки після цього алергікам не позаздриш.

Ці зарослі амброзії заполонили вулицю Халтуріна. Місцеві стурбовані таким сусідством.

/Валентина Хлівна, пенсіонерка
Дуже погано. По-перше, задихаємося. Дуже задихаємося. Мало того, що хвилюємося за майданчик, який хочуть забрати, тепер ще й задихаємося бур'яном/

У Київському райвиконкомі, розповідають жінки, їм відмовили у проханні покосити бур'яни. Відправили до міської ради. Та, перш ніж йти до мерії, звернулися за допомогою до ЗМІ. Журналісти, у свою чергу, зв'язалися з комунальним підприємством «Декоративні культури». Воно, згідно з Програмою боротьби з амброзією полинолистою», має ліквідовувати ці рослини. Керівник структури Олексій Харченко пояснює: підприємство проводить знищування амброзії на територіях, які не мають постійного балансоутримувача.

/Олексій Харченко, начальник КП «Декоративні культури»
Існують переліки порайонні площ, вони заактовані, другорядних вулиць. Як правило, вони над проїжджими частинами, які обслуговуються нашим підприємством в межах цієї програми/

Щодо вулиці Халтуріна, Олексій Харченко пообіцяв особисто розібратися з питанням.

/Олексій Харченко, начальник КП «Декоративні культури»
Ми Київський район здавали вчора, то в нас таких питань не було. Ми перевіримо. Можуть бути накладки/

І накладки таки виявили. Того ж дня комунальники покосили небезпечні бур'яни. Дивлячись на це, Катерина Андріївна пригадує, як боролися з амброзією наприкінці 40-х. Тоді вона була школяркою.

/Катерина Звігольська, пенсіонерка
Для того, щоб купити квиток за 10 копійок, ми збирали амброзію. Вона тільки з'явилася. Збирали, і за кілограм платили 5 копійок. Якщо два кілограми збереш – є з чим в кіно сходити або цукерок купити. Була така площадка, і цю амброзію розстеляли, обливали керосіном і спалили/

Цього ж року на боротьбу з амброзією міська влада виділила 300 тисяч гривень. Таку ж суму витрачали і три останніх роки. За час існування Програми боротьби з амброзією комунальники мали б витратити 1 мільйон 200 тисяч гривень на ліквідацію бур'янів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію