ДФС закликає полтавців сплатити податок на землю

Державна фіскальна служба закликає полтавців сплатити податок на землю. Зробити це можна максимум до 29 серпня. У разі ж несвоєчасності сплати законодавством передбачена відповідальність у вигляді пені та штрафних санкцій.

Використання землі в Україні платне. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати. Щороку нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться фіскальними органами.

/Тетяна Гуржій, головний державний інспектор відділу організації роботи ДПІ у м.Полтаві
Податкова інспекція до 1 липня надіслала чи вручила власникам земельних ділянок повідомлення – рішення, в якому зазначена сума податку, та реквізити для сплати. Сплатити вказану суму необхідно протягом 60 днів із дня вручення такого повідомлення, граничний термін сплати у 2016 році – 29 серпня/

Власники землі та землекористувачі сплачують податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Податковим кодексом, розповідають фахівці, визначено осіб, які звільняються від сплати земельного податку.

/Тетяна Гуржій, головний державний інспектор відділу організації роботи ДПІ у м.Полтаві
Від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої груп; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років/

Аби не платити податок, наголошують у Фіскальній службі, громадяни, які мають підстави для отримання пільг, повинні подати до податкової інспекції документи, що посвідчують їх право на пільгу. У разі ж несвоєчасної сплати земельного податку в установлені терміни чинним законодавством передбачена відповідальність у вигляді пені та штрафних санкцій.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію