Полтавцям нагадали про «лагідного вбивцю» – дві години у центрі міста тестували на гепатит С

9 позитивних тестів зі 160. Це лише за дві години у центрі Полтави виявили таку кількість інфікованих на гепатит С. Загальна цифра, яку називають фахівці, – щонайменше 2 мільйона українців, які нині мають це захворювання. 28 липня, до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, громадські активісти разом із медиками вийшли на інформаційно-просвітницьку акцію.

У центрі Полтави працюють медики. У «швидкій» та пересувній амбулаторії розгорнули пункти тестування. Бажаючих – не мало.

/Микола Твердохліб, студент
Проходив повз, ми просто гуляли, і вирішив перевіритись/

Це безкоштовне тестування на гепатит С. Проводять його у Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. Масштаби епідемії в Україні – це мінімум 2 мільйона хворих, кажуть медики. Але є похибка, і тут реальна картина відрізняється від офіційної статистики.

/Людмила Волошина, позаштатний міський інфекціоніст
Якщо у нас в області зараз знаходиться на обліку близько 3 тисяч осіб з вірусним гепатитом, то це треба помножити хоча б на 3-4. Ви ж знаєте, хвороба називається «лагідний вбивця», бо симптоми з'являються дуже пізно/

Пірсинг, тату, манікюр, стоматолог, будь-які маніпуляції, що травмують шкіру, – це вже небезпека отримати гепатит. Незалежно від віку, статі і статусу. Через те найуразливіші – медики, констатують колеги. Лише у другу чергу називають так звані групи ризику. Але мають і приємні новини.

/Людмила Волошина, позаштатний міський інфекціоніст
Під час лікування у стоматолога – цей шлях передачі, на щастя, практично зійшов, відсунувся на дальній план. Ми дуже вдячні, бо це завдяки запровадженню одноразових медичних інструментів/

Полтавців перевіряють майже дві години. Організаторів акції радує кількість охочих. Люди ставлять медикам запитання, розбирають брошури.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»
3 роки тому перший раз проводили вперше цю акцію – не було навіть лікування. На національному рівні у минулому році було визнано епідемію в Україні. Було прийнято державну програму, яка дала змогу закупити безкоштовне лікування для наших громадян. Полтавська область – одна із перших, яка отримала лікування, воно доступне, і треба лише звертатись до медичних закладів/

Нині мають і нову проблему у лікуванні гепатиту, кажуть медики, – це самолікування. Полтавці замовляють ліки через інтернет. Натомість вони не мають ліцензії, і в результаті тільки ускладнюють стан хворого.
Щороку ж виявляють до 500 полтавців, хворих на гепатит. Це середні показники на фоні всієї України.
Перевірка ж протягом двох годин: 160 тестів – 9 позитивних результатів.

Стрічка новин