Журналістам розповіли про інструменти захисту прав переселенців

Про деякі інструменти захисту прав переселенців розповідали сьогодні журналістам. Основне – не боятися сказати про свої проблеми. Лише в цьому випадку фахівці допоможуть їх вирішити. Тим більше, нині реалізується спільна Програма Великої Британії, Канади та України щодо посилення участі громадянського суспільства у роботі Міністерства соціальної політики.

В Україні нараховують більше півтора мільйона переселенців. На Полтавщині – понад 30 тисяч. Про це заявляє радник Міністра соцполітики з питань ВПО по Полтавській області Вікторія Курилко. Для організації допомоги діє тристороння програма між урядами Великої Британії, Канади та України. Вона дає можливість надавати переселенцям допомогу, в тому числі – і при вирішенні питань в судах. До того ж, згідно з цією Програмою, передбачений і моніторинговий механізм.

/Вікторія Курилко, радник Міністра соцполітики з питань ВПО по Полтавській області
У випадку, коли порушення будь-яких прав вимушено переміщених осіб стає системним і систематичним, ми подаємо такі звіти, такі подання на рівень Міністерства соціальної політики з тим, щоб змінювати існуючу нормативно-правову базу/

Питаннями переселенців займається і Уповновжений Верховної Ради з прав людини. Віра Яковенко констатує: зараз гостро стоїть проблема соціальних виплат.

/Віра Яковенко, регіональний координатор по взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради з прав людини
Якщо інші пенсіонери, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», мають вибір серед 49 банків, які обслуговують, то ці особи змушені обслуговуватися лише в «Ощадбанку». Вибачте, ми всі розуміємо, до чого це призводить: це черги, це неможливість отримати картку для соціальних виплат. Тобто, це питання, яке стоїть безпосередньо на контролі в Уповноваженого/

Відкритим залишається і питання працевлаштування переселенців. Особливо жінок. Для них, зазначають фахівці, вже з 1 серпня на Полтавщині починає діяти Програма підтримки жіночого підприємництва серед внутрішньо-переміщених осіб.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію