Дитячий майданчик, чи дім для атовця?

Дитячий майданчик, чи дім для атовця? У Київському районі виникла дилема із земельною ділянкою. Учасник бойових дій подав заявку до районної ради із проханням надати йому землю. Стосувалося воно конкретної ділянки – в одному з дворів по вулиці Халтуріна. Коли працівники виконкому прийшли поглянути на обране місце, виявилося, що там знаходиться дитячий майданчик – єдиний, саморобний на кілька будинків. Місцеві жителі почали обурюватися і протестувати проти можливої забудови. Як розгорталися події далі – розкажуть мої колеги.

Діти, потім онуки, а тепер і правнучка Галини Дмитрівни – усі росли у цьому дворі.

/Галина Дмитрівна, живе у будинку по вул. С.Халтуріна, 8
Спочатку не було цього майданчика – ми під вікнами заливали каток. Діти там грались. Потім сусідам набридло, вони засипали сіллю. Приходили сюди, а тут ганяли їх мешканці приватних будинків. Всяке тут було, доки майданчик не звільнили/

Двір біля п'ятиповерхівки по Халтуріна, 8, вузький. Від під'їзду до дороги – кілька кроків. Далі – приватний сектор. Ось ця «кишенька» нині слугує дітям за майданчик. Власноруч зроблені гойдалка, пісочниця та іграшкова машина. Тут підростають молоді дерева, стигнуть персики. Увечері хлопчаки ганяють м'яча.
Серед них – двоє онуків Віри Мефодіївни.

/Віра Мефодіївна, живе у будинку по вул. С.Халтуріна, 8
Школу закінчили – де гратись? Немає де. У нас же біля будинку взагалі немає. Там тільки квіточки у нас ростуть. А тут ми і білизну вішаємо, і вибивалка є, і малеча грається/

У 83 році звідси знесли один із будинків. Жителі говорять: планували взагалі розчистити територію від приватного сектору і збудувати комбінат, але у 90-х ці плани стихли. Люди самотужки розібрали і вивезли будівельне сміття та хащі, і натомість зробили місце для прогулянок.
Кілька тижнів тому до полтавців прийшли працівники райвиконкому і повідомили, що цей клаптик землі хоче взяти для будівництва учасник АТО.

/Віра Мефодіївна, живе у будинку по вул. С.Халтуріна, 8
Прийшли вони, почали говорити, що теж не можуть порушити закон. Він просить, він подав заявку саме на цей майданчик. А я кажу: а куди наших дітей? Я погоджуюсь: АТОвці – заслужені люди, їм треба дати, але ж не за рахунок дітей? Наших дітей куди? У нас 32 дитини у домі/

Люди говорять: ніколи не думали, що хтось забере у них землю, якою вони користувались.

/В КАДРІ: бабусі кажуть: «Вони запропонували нам зробити збоку від будинку майданчик. Але ж там машини і дорога»/

На початку тижня депутатська профільна комісія проголосувала на користь мешканців будинку. У четвер відбувається сесія у Київській райраді. Там розглядають проблемне питання.

/Світлана Свищова, завідуюча відділом містобудування та архітектури Київського РВК
Розглянувши заяви громадян, відповідні документи, керуючись статтями законів України та беручи до уваги колективну скаргу мешканців будинку по вулиці С.Халтуріна, 8, та фактичне використання зазначеної земельної ділянки під дитячий майданчик, районна рада вирішила відмовити Олефіренку Сергію Вікторовичу у наданні земельної ділянки по Степана Халтуріна для будівництва житлового будинку, будівель і споруд/

Таку ж відмову й іншому учаснику АТО, який теж подав заявку на цю ділянку, приймають депутати одноголосно. Голова ради говорить, юридичних підстав відмовити АТОвцю немає, але у даному випадку вирішили прислухатися до інших полтавців.

/Сергій Синягівський, голова Київської районної у м.Полтаві ради
Є повага і до учасників АТО, але треба чути і громаду. Будемо шукати далі. А порада і депутатської комісії до ЖБК «Мрія-2», ви все-таки зверніться, разом з нами, міською радою давайте будемо вирішувати питання про надання цієї земельної ділянки в оренду/

Думки самих учасників АТО нам дізнатись не вдалося. Вони не були присутні під час сесії, та й не приходили на засідання комісії, куди їх запрошували працівники виконкому.
На даний час у Київському районі виділили 35 земельних ділянок учасникам бойових дій, одна із них – для садівництва, решта – для зведення будівель. Ділянки знаходять самі заявники, повідомляють у відділі архітектури. Наразі район має всього 667 звернень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію