З нетверезих водіїв за перший раз будуть стягувати по 10 тисяч гривень

З нетверезих водіїв будуть стягувати 10 тисяч гривень штрафу та позбавляти права керування на один рік. Це в тому випадку, коли порушник вперше потрапив до рук поліції. Ця та інші норми щодо збільшення штрафів за керування транспортом у стані алкогольного сп'яніння відсьогодні вступають в силу. Яке покарання чекає за повторне порушення, та що з цього приводу говорять у патрульній поліції, дивіться у наступному сюжеті.

Патрульний Руслан Детюк демонструє прилад, яким вони вимірюють рівень алкоголю в крові. Називається «Драгер». На дисплеї показує, що все готово до роботи. Далі в присутності двох свідків, зазначає інспектор, розпаковують трубку і вставляють в прилад. Допустима норма – 0,2 проміле.

/Руслан Детюк, інспектор патрульної поліції м.Полтава
Водій без перерви дує в цей прилад, після чого він показує кількість проміле в крові. Наприклад, можемо протестувати. Чекаємо аналіз. Тут нулі. Інспектор в нас тверезий/

Далеко не всі водії їздять такими ж тверезими, як цей інспектор, говорить комбат патрульної поліції Денис Сідан. З початку роботи копів, за неповних 5 місяців, у Полтаві зафіксовано понад 400 випадків керування у нетверезому стані.

/Денис Сідан, командир батальйону патрульної поліції м.Полтава
Інспекторами було складено 428 протоколів за 130-ю статтею. Із них 30 осіб були позбавлені права керування. 176 осіб заплатили штраф, і до 11 осіб було застосовано адміністративний арешт/

Від середи любителі хильнути за кермом спачуватимуть втричі більше. Відповідний Указ підписав Петро Порошенко. За водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння передбачається штраф у розмірі 10 200 гривень. Плюс позбавлення права керування транспортними засобами на один рік. До цього ж штраф був 3 400, та позбавляли прав від 1 до 2-х років. За повторне порушення протягом року – штраф 20 400 гривень і позбавлення водійських прав на три роки з можливою конфіскацією транспорту. В попередній редакції закону штрафу не було, посвідчення водія лишали від 2 до 3-х років та передбачався адміністративний арешт на 10-15 діб, плюс можлива конфіскація авто. За третє ж аналогічне порушення протягом року доведеться заплатити 40 800 гривень і жити наступні 10 років без права керування транспортом. Передбачена і можлива конфіскація авто. За попередньою системою покарання, штрафу не існувало, прав лишали від 3 до 10 років, плюс оплатна конфіскація авто. Якщо ж водій вирішить сісти за кермо без прав, доведеться віддати понад півтисячі штрафу.

/Денис Сідан, командир батальйону патрульної поліції м.Полтава
Коли людина вдруге, втретє сяде за кермо без посвідчення водія, на нього буде складена постанова на 510 гривень/

Під час патрулювання першої зміни копів у перший день введення штрафів жодного водія за 130-ою статтею не зупинили. Представник громадського формування «Полтавська Січ» Дмитро Устименко говорить: можливо, подіяли санкції. Активіст розповідає: під час патрулювання постійно зустрічаються з п'яними водіями. Одного разу вночі за 4 години запримітили 3-х таких порушників. Сподіваються на дієвість нових штрафів, але не відкидають можливості вирішення проблеми іншими шляхами.

/Дмитро Устименко, член ГФ «Полтавська Січ»
Шляхи договорів залишаться. Рано чи пізно. Тому що у нас хоч і пройшла реформа поліції, але вона пройшла не остаточно. Верхівка поліції і середини лишилася незмінною. Змінили просто патрульних. Якщо з патрулем не вийде домовитися, а я сподіваюся, що не вийде домовитися, то при великому бажанні зможуть домовитися на вищому рівні/

Дмитро Устименко наводить у приклад ісландську соціальну рекламу, де на вибір пропонують того, хто тебе повезе додому: таксі, поліція, швидка чи катафалк. Кожен водій самостійно повинен прийняти необхідне рішення.

Стрічка новин