До Дня народження Володимира Короленка презентували два видання

У музеї Володимира Короленка відзначили річницю від Дня народження письменника. Полтавці вшанували пам'ять великого гуманіста та громадського діяча квітами, а науковці до цієї дати підготували два нових видання.

163-я річниця від Дня народження Володимира Короленка. Як завжди, цього дня полтавці приходять з квітами до пам'ятника-могили письменника. Серед присутніх тут – і праправнук Короленка. Сергій Шерман-Короленко пишається своїм відомим пращуром.

/Сергій Шерман-Короленко, праправнук В.Короленка
Короленко особисто для мене, не як для нащадка, а як для людина, яка доторкається до нього, він дуже різностороння особистість. І що найцікавіше – він однаково розвинутий у будь-яких галузях, куди б він не торкався. Наприклад, Лев Толстой, він все-таки більше письменник, ніж гуманіст і громадський діяч/

А Володимир Короленко вмів поєднувати одразу кілька видів діяльності. Його знають і як письменника, і як гуманіста, і як громадського діяча. Зараз традиції, закладені Короленком на початку минулого століття, продовжують у літературно-меморіальному музеї. А з нагоди річниці від його Дня народження тут презентують нові видання: другий випуск «Екогуманізму Короленка» та книжку про кизил.

/Людмила Ольховська, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею В.Короленка
Короленківському кизилу присвячена книжка, яку створила ініціативна група природничого факультету нашого педагогічного університету. Тут і традиції Короленківського дому, як вони садили рослини, як за ними доглядали, і сучасний короленківський сад – про все це розповідає книга/

А ще цього дня у музеї Короленка лунали оперні співи, виконувалися фрагменти із вистав за творами письменника, демонструвався фільм «Сліпий музикант», і всіх присутніх частували короленківським чаєм.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію