У Полтаві реконструюють приміщення, де вчився Гоголь

У Полтаві реконструюють приміщення, де вчився Гоголь. У будівлі Малої академії наук, якій більше 200 років, нині повним ходом йде реставрація. Після того, як будівельники зняли шар шпаклівки, виявилось, приміщення настільки крихке, що буквально осипається. Чи готові архітектори і будівельники вирішити цю проблему, скільки коштів заклали на реставрацію та коли півтори тисячі дітей зможуть вчитися в оновленому приміщенні – дивіться далі.

Зелений паркан, будівельні ліси та сітки – одна з будівель ансамблю Круглої площі, Мала академія мистецтв, цьогоріч дочекалась ремонту.

/Тетяна Магомедова, директор Малої академії мистецтв
Останній рік, я думаю, це бачили всі полтавці, буквально валилися великі шматки штукатурки. І ми навіть огороджували, щоб не ходили біля нашої школи. Бо дійсно, вкрай потребувало ремонту наше приміщення/

Зовні підлаштовували міську школу мистецтв 6-7 років тому, але косметично. А нині грунтовно взялися за реконструкцію. Пам'ятка архітектури національного значення вимагає відповідальності, кажуть будівельники. Минулоріч зробили проект реставрації приміщення. Нині триває перший і найбільш об'ємний етап: міняють вікна, цоколь, карнизи, штукатурку. Виявили і ще багато додаткових робіт, які не врахували. Адже школа буквально розкришується.

/Олександр Регін, головний архітектор проекту інституту «Міськбудпроект»
Вона зовні виглядала, скажімо так, не зовсім пристойно. Але ще мала якийсь зовнішній вигляд. Коли зняли штукатурку – приміщення дійсно у стані незадовільному. Тому буде підсилення цолоків, цегляних кладок. І це значно збільшує відповідальність відновлення/

Усі деталі, говорять архітектори, обміряли і записали, бо охоронний об'єкт повинен в результаті мати початковий вигляд. Наприклад, вікна встановлять сірого кольору – це поверне національній пам'ятці автентичність. Працюватимуть чимало і над реставрацією колон. А ось із новинок – замість комуністичної символіки облаштують ліру. Попрацювати мають і над гідроізоляцією, бо волога – головний ворог приміщення.

/Олександр Регін, головний архітектор проекту інституту «Міськбудпроект»
Голчастою такою системою суміш нашаровується. Потім вона не дозволить волозі проникнути з грунту. Бо потім – опади чи намокання фасаду – це все через вологу/

Планують тут і замінити покрівлю, реставрувати ганок та фасад. На завершення мають облаштувати прилеглу територію. Зараз роботи йдуть повним ходом та за графіком, запевняють будівельники.
Фінансування позашкільної освіти у Полтаві цьогоріч збільшили у півтора рази, говорять депутати міської ради. Таким чином, Полтава залишається одним з небагатьох міст України, в якому місцева влада фінансує цю ланку.

/Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради
На школу мистецтв депутатами міської ради виділено майже 10 мільйонів гривень. На реставрацію цієї будівлі, у якій 1 500 дітей займається. Наше завдання – створити альтернативу для нашої молоді, забрати їх від інтернету, забрати їх від пива. Хай краще діти займаються музикою, хай танцюють, співають, малюють/

Основні реставраційні роботи планують завершити до зими. Педагоги та вихованці малої академії наук кажуть: уже готуються до конкурсів, та з нетерпінням чекають повернення до оновленої, гарної школи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію