1200 гривень – на одного полтавського селянина

Тисяча двісті – на одного полтавського селянина. Таку суму цьогоріч виділяють з держфонду регіонального розвитку. А разом гроші мають піти на розвиток територій, де вже є об'єднані територіальні громади. Загалом на Полтавщині близько 15% сільських територій займають новостворені одиниці. Обласні керівники кажуть, що це досить непоганий результат, бо область увійшла до п'ятірки регіонів-лідерів у створенні громад. Чим заохочують полтавців активніше об'єднуватись, і чому наступні два роки називають шансом змінити життя – дивіться далі.

Не правда, що люди не хочуть об'єднуватись у територіальні громади. Вони просто не знають про переваги та можливості, які отримають. У цьому переконують економісти та керівники Полтавської області.

/Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА
З Державного фонду регіонального розвитку у нас іще отримали ці громади субвенцію на розвиток інфраструктури, яка склала майже 57 мільйонів. Тобто, якщо порахувати на 1 жителя сільської місцевості, – це 1200 гривень на одну особу/

Крім того, всі територіальні громади цьогоріч отримують субвенцію з держбюджету. А ще кошти на різні проекти можна залучити від іноземних інвесторів, які нині активно підтримують українські громади. Державне ж фінансування, відповідно до вітчизняного законодавства, дають об'єднанням у перші три роки реформування. Тож, говорять в адміністрації, треба поспішати.

/Ірина Дудка, регіональний консультант Полт.регіонального відділення АМУ
Це шанс для українського села бути збереженим, у тому числі, і полтавські села будуть збережені, відродяться, бо вона дає шанс жити, мати місце роботи/

Наразі в Україні налічують 159 об'єднаних громад. За даними на 1 січня цього року, є передові області: це Тернопільська та Хмельницька. Полтавщина потрапила до п'ятірки. Із запланованих минулоріч 60 нині створили 14.

/Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА
Всі вони – новостворені громади. Вперше це робили. А всі ті 25 років вони жили за адміністративно-територіальним устроєм, що дістався нам з Радянського Союзу/

А в Сумській, Херсонській і навіть Київській областях спромоглися утворити по одній громаді. Ситуація ж на Полтавщині виглядає таким чином: близько 15% сільських територій – об'єднані громади.
У регіональному відділенні Асоціації міст України наразі оголошують децентралізаційний марафон. До кінця року відвідуватимуть потенційні громади, які консультуватимуть і допомагатимуть виготовляти документи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію