Він вирізає унікальні картини зі звичайних вінілових платівок

Він вирізає унікальні картини зі звичайних вінілових платівок. Це захоплення до Віктора Волощенка прийшло півроку тому. Придбавши спеціальні інструменти, хлопець почав оживляти світових зірок. За цим процесом спостерігали Юлія Іващенко та Валерій Пашнін.


/ІНТЕРШУМ
Починати варто з ескізу, спробуємо щось не зовсім ювелірне, щоб просто зрозуміло було. Зробимо слона/

Це Віктор Волощенко. Вчитель географії за освітою, радіоведучий в реальному житті, поет та музикант на відпочинку, а останні півроку – ще й випилювач платівок. Почалося все з майстер-класу, який знайшов в Інтернеті. Та перший виріб вийшов не ідеальний.

/Віктор Волощенко, виготовляє вироби з пластинок
Я занадто високу планку взяв як для першого разу. В мене не було спеціального обладнання, був лише ручний лобзик. А я хотів вирізати AC-DC команду буквально таку фотографічну портретну. Там у Янга тріснув картуз, я дуже нервував і закинув це на пару місяців/

Але потім знову взявся, і результатом таки залишився задовлений. З кожною роботою вдосконалював майстерність. Спочатку випилював звичайним ручним лобзиком. Далі – придбав професійну пряму шліфувальну машину.

Основні витрати під часи виготовлення таких робіт – час, бо швидко виріб зробити неможливо. Детальний ескіз малюється 3-4 години. Потім справа йде до вирізання. Ще декілька вечорів, розповідає Віктор. Платівки для творчості дають друзі, або ж друзі друзів. У кожного на горищі вони лежать з часів Радянського Союзу. При бажанні можна із картини зробити годинник. Для цього замовляє механізми в Києві. Там він знайшов недорогий магазин. Говорить: навіть з доставкою там дешевше, ніж в Полтаві. Людей, які займаються таким мистецтвом, небагато. В Полтаві, відзначає Віктор, є ще один майстер.

/Віктор Волощенко, виготовляє вироби з пластинок
У мене дружина дуже хотіла таку платівку, і вона, як завжди в сім'ї відбувається. Я казав: «Я сам, я зроблю, я герой». Я тягнув-тягнув, і в результаті її подруга замовила в іншого майстра і подарувала/

Це стало ще одним поштовхом для реалізації свого потенціалу. За півроку Віктор зробив близько трьох десятків робіт. Вони розійшлися по всьому світу. Найперша полетіла в Нью-Йорк. Далі поїхали в Ізраїль та Росію. А остання платівка потрапила до Німеччини. Танцювальний колектив «Чебреці», з яким товаришує Віктор, їхав на гастролі і зробив тематичний подарунок господарям фестивалю.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію