Лікарі попереджають про можливість сезонних інфекцій

Лікарі попереджають про можливість сезонних інфекцій. Нагадують: влітку особливо уважно потрібно ставитися до вживання продуктів, оскільки, несвіжі чи немиті, вони можуть спричинити розлад шлунку. А носіння тісного чи жаркого взуття небезпечне появою грибкових інфекцій.

Ретельно мийте фрукти та овочі, які в подальшому плануєте з'їсти. В іншому випадку ризикуєте підхопити ротовірусну інфекцію та опинитися на лікарняному ліжку. Це – гостре вірусне захворювання, на яке найчастіше хворіють діти віком від 6-ти місяців до 2-х років, а також люди похилого віку. Щороку в Україні реєструється близько 54000 випадків кишкових інфекцій.

/Наталія Сосновська, завідуюча дитячим відділенням Полт.обл.інфекційної лікарні
Першими ознаками хвороби є блювання, нудота, біль в животі, діарея. Зазвичай блювання буває протягом доби, повторюючись три рази на добу. Діарея є основною ознакою захворювання/

Аби не підхопити інфекцію, лікарі радять дотримуватися правил особистої гігієни, ретельно мити руки. Перед вживанням овочів, фруктів та ягід їх треба мити під проточною водою. Якщо це їстимуть діти – слід ошпарити окропом. Не радять медики і купувати продукти на стихійних ринках чи з рук приватних осіб. Про ще одну інфекцію не втомлюються нагадувати і дерматологи. Під час носіння у спеку закритого чи тісного взуття існує ризик підхопити грибок. Його необхідно одразу лікувати, оскільки бездіяльність може призвести навіть до онкологічних хвороб.

/Алла Івашевська, лікар-дерматолог Полт.обл.шкірно-венерологічного диспансеру
Один хворий може заразити всіх. Це через ванну, через предмети побуту, через рушник і навіть просто ходінням по підлозі, ходінням по килимах. Обов'язково потрібно лікувати/

Для того, щоб уникнути появи грибкової інфекції, ноги слід регулярно мити і провітрювати. Шкарпетки повинні бути зроблені з бавовняного трикотажу і бути пористими. Останнім часом, розповідає Алла Івашевська, додалася нова група пацієнтів.

/Алла Івашевська, лікар-дерматолог Полт.обл.шкірно-венерологічного диспансеру
Це молоді дівчата. Раніше цього взагалі не було, тому що зараз в моду ввійшли нарощені нігті, гель-лаки і всі процедури, які травмують нігтьову пластину. Коли вона травмована, то це є джерелом проникнення для грибкової інфекції/

Лікар радить не довіряти розрекламованим засобам, які боряться із зовнішніми проявами грибка. Його необхідно лікувати і зсередини спеціальними медикаментами. Тому закликають не гаяти часу і звернутися за фаховою допомогою.

Стрічка новин