Нафто та газовидобувні компанії заборгували рентну плату

Під час засідання постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр депутати обласної ради вирішували, чи надавати дозволи на буріння скважин та свердловин. Зокрема, одному з найбільших боржників рентних плат – «Укрнафті».

Полтавські депутати під час сесії голосуватимуть про надання дозволу на видобування питних підземних вод – у Кременчуцькому районі та в Миргороді. Два підприємства хочуть пробурити скважину. Одне – для використання води на виробничі потреби, інше – для кількох сіл. На території Омельницької сільради, говорять представники підприємства, вода не придатна, і нині її взагалі завозять. Депутати попередньо погодились надати такий дозвіл.
А ось на звернення Державної служби геології та надр з проханням дозволити розробку з подальшим видобутком нафти і газу виникли питання. Підприємства і так мають чималі борги рентної плати.

/Євгеній Холод, перший заступник голови Полтавської ОР
Не погашає, не зменшує. І знову звертаються до нас, дайте нам ще дозвіл на скважини. Ну до якого цинізму можна дійти?/

Мова – про товариства «Укргазвидобування» та «Укрнафту», кажуть депутати. Борги останнього підтверджують податківці.

/Микола Гаркавенко, начальник відділу погашення боргу ГУ ДФС у Полт.обл.
Загальна заборгованість ПАТ «Укрнафта», як безпосередньо самого підприємства і в рамках спільного договору, складає 2 мільярда гривень на сьогодні/

Раніше депутати уже зверталися із проханням призупинити ліцензії, але у Держслужбі геології та надр відповіли: через відсутність інформації про заборгованість про кожне родовище окремо цього не можуть зробити. Нині, отримавши інформацію від фіскальників, члени постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу вирішують відповісти на звернення. Але не погодженням.

/Євгеній Холод, перший заступник голови Полтавської ОР
Ми можем прийняти звернення на сесії і надати Держгеонадрам, що вони просили, по кожній свердловині. Щоб вони призупинили дію ліцензій по цим свердловинам/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію