Усе PROZORRO

Усе PROZORRO – Полтава стає центром електронних закупівель у Східній Україні. В обласній раді сьогодні презентували спеціальний майданчик – координаційний осередок прозорих закупівель на всіх територіях Полтавщини, Харківщини, Сумщини та контрольованих районів Донбасу.

Майданчик, що презентують у Полтаві, – один із 9, які здійснюють доступ до системи PROZORRO. По суті, він буде координаційним осередком закупівель на території Полтавської, Харківської, Сумської та контрольованих районів Донеччини та Луганщини. Із 1 серпня цього року усі закупівлі в Україні стануть електронними, тобто, всі закупівельники держави, починаючи від найдрібніших, будуть отримувати товари та послуги по-новому.

/Крістіна Гуцалова, координатор PROZORRO, проектний менеджер реформ держзакупівлі при Національній раді реформ
Звичайно, це новий вимір прозорості процесу закупівлі, який у нас супроводжувався проблемами, які ви прекрасно самі знаєте. І це можливість для бізнесу отримати доступ на оцей величезний ринок розміром у 250 мільярдів гривень на рік. Тому що зараз це стало набагато простіше – узяти участь, перемогти в державній закупівлі/

Користування системою PROZORRO, тобто реєстрація, оголошення торгів є безкоштовними для державних замовників. Постачальники так само безоплатно реєструються на будь-якому із електронних майданчиків і сплачують кошти лише тоді, коли беруть участь у закупівлі. Залежно від суми торгів вартість участі варіюється від 17 до 1700 гривень. На фінансування самої системи із держбюджету не витрачено жодної копійки, йшлося на презентації. Гроші у першу розробку вклав IT-бізнес. Підприємці уже встигли оцінити принади PROZORRO.

/Анатолій Павленко, директор ТОВ «Держзакупівлі. Онлайн. Схід»
Кожен другий бізнесмен, кожен другий постачальник, в законі він називається «учасник», котрий проходить у нас тренінг, задає питання: «А чи можу я зареєструватися в системі як замовник, і з її допомогою здійснювати закупівлі?». Тобто, людина-бізнесмен і яка розібралася у справі, розуміє, наскільки вона ефективна/

Будь-яка особа, навіть не зареєстрована в системі, може зайти на сторінку держзакупівель, завантажити документи на власний комп'ютер і їх проаналізувати. Також є можливість написати анонімні зауваження закупівельнику чи поставити йому запитання. Ресурс, який представили у Полтаві, стане інформаційним центром для всіх, хто хоче взяти участь у державних закупівлях. Наш регіон уже має досвід у впровадженні нової системи. Усі закупівлі для потреб облради із лютого за ініціативи її голови Олександра Біленького відбувалися за публічними аукціонами.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію